Afrodyzjaki, które znajdziesz w kuchni

Większość z nas pewnie zgodzi się ze słusznością powiedzenia „przez żołądek do serca”. Okazuje się bowiem, że właściwie przygotowany posiłek, zawierający odpowiednie produkty może być doskonałym wstępem do rozkosznej i pełnej erotycznych przeżyć nocy. Jak to możliwe? Wystarczy sięgnąć po afrodyzjaki.

Tablica Mendelejewa a libido

Układ okresowy pierwiastków to nie tylko „tabliczka”, z której w czasach szkolnych wkuwaliśmy nazwy pierwiastków. Okazuje się, że w dorosłym życiu taka „tabliczka” to pierwszy krok do miłosnych uniesień. Znajdziemy bowiem na niej mnóstwo pierwiastków (a później związków chemicznych), które stanowią prawdziwą erotyczną bombę. Warto więc poznać miłosną tablicę Mendelejewa.

Cynk uważany jest za ważny afrodyzjak. A to dlatego, że przyczynia się do pobudzenia hormonów oraz działania męskich narządów płciowych. Cynk powoduje bowiem wzmocnienie potencji oraz zapobiega niepłodności.  Jeżeli zatem chcemy rozbudzić w mężczyźnie namiętność, należy serwować mu mięso wołowe, orzechy, żółtka jaj, czy owoce morza.

Kolejnym silnym afrodyzjakiem jest selen. To pierwiastek, który zapewnia produkcję spermy. Dodatkowo selen przyczynia się do leczenia niepłodności oraz zwalcza zaburzenia potencji. Jeżeli chcemy pozyskać ten pierwiastek należy podawać owoce morza, pomidory, brokuły, cebulę, kiełki pszenicy.

By rozbudzić w mężczyznach pożądanie warto podawać mu potrawy, które stanowią źródło argininy. Jest to aminokwas, którego niedobory mogą stać się przyczyną bezpłodności. Warto więc panom podawać kukurydzę, ryż, orzechy, ziarna słonecznika.

Jeżeli chcemy być zadowoleni z życia seksualnego koniecznością będzie dostarczenie pokarmów, które bogate są w witaminy z grupy B. Głównym ich źródłem są drożdże.

Pobudzające przyprawy korzenne

Okazuje się, że doskonałymi afrodyzjakami są korzenne przyprawy. Mają więc one nie tylko przyjemny zapach, ale również walory, które można wykorzystać w „sypialni”.

Przyprawy korzenne zawierają spore ilość olejków eterycznych, które przyczyniają się do lekkiego wzrostu ciśnienia oraz pobudzenia krążenia. A jak wiadomo – jest to wskazane, by osiągnąć satysfakcję seksualną. W miłosnym jadłospisie nie powinno zatem zabraknąć kolendry, imbiru, cynamonu. Wskazana jest ponadto gałka muszkatołowa czy pieprz.

Choć czosnek nie ma przyjemnego zapachu, okazuje się że jest doskonałym afrodyzjakiem. Przyczynia się bowiem do regulowania ciśnienia oraz wpływa korzystnie na krążenie krwi. Zajadając się czosnkiem przyczyniamy się do poprawy ukrwienia narządów płciowych, a to z kolei rzutuje pozytywnie na satysfakcję seksualną. Okazuje się, że czosnek jest w stanie wyeliminować problemy z osiąganiem wzwodu. Jego minusem – jak już wspomniałam – jest zapach. Jednakże można go wyeliminować. Wystarczy po jego zjedzeniu na surowo przegryźć kilkoma ziarnami kawy bądź kminku. Nieprzyjemny i charakterystyczny zapach czosnku można zredukować za pomocą natki pietruszki.

W miłosnym menu nie powinno zabraknąć korzenia żeń-szenia, który uznawany jest za najsłynniejszy afrodyzjak. Roślina to pochodzi z Dalekiego Wschodu. A jak wiadomo – region ten stanowi kolebkę sztuki miłosnej. Żeń-szeń ma wiele zalet. Przede wszystkim zwiększa sprawność seksualną, a dodatkowo podwyższa zdolność koncentracji oraz poprawia wytrzymałość psychofizyczną.

Tłuste jedzenie zakazane

Wszelkie tłuste potrawy– przede wszystkim te, które są źródłem tłuszczów zwierzęcych to antyafrodyzjaki. Takie potrawy działają zupełnie odwrotnie, czyli osłabiają popęd seksualny. Nie dość, że są tuczące, to w dodatku przyczyniają się do zaburzeń gospodarki hormonalnej oraz zaburzeń krążenia. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego powodują bowiem obniżenie poziomu testosteronu – mężczyzn oraz estrogenu – u kobiet.

Zamiast tłuszczów zwierzęcych warto stosować tłuszcze będące źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziemy je w produktach pochodzenia roślinnego, oraz w rybach.

Alkohol – tylko w małych ilościach

Wiadomo nie od dziś, że niewielkie dawki alkoholu stanowią doskonały afrodyzjak. Powodują rozluźnienie, są dobrym lekarstwem na wszelkie stresy. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt duża ilość alkoholu da odwrotny efekt – osłabimy popęd seksualny. Dodatkowo u mężczyzn – zbyt duża ilość spożytego alkoholu sprawi, że będą mieli problemy z osiągnięciem wzwodu. Z kolei panie, który wypiły zbyt dużą dawkę alkoholu miewają problemy z suchością pochwy.

Dobroczynna czekolada

Czekolada afrodyzjakiem została ogłoszona już w szesnastym wieku. Cieszy się tym mianem do dziś. Miłosne działanie czekolady zostało docenione przez samego Casanovę.

Jak widać – wystarczy nieco poszperać w kuchni, by odnaleźć produkty, które należą do obszernej grupy afrodyzjaków. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach nadmiar produktów o działaniu „miłosnym” może powodować efekt zupełnie odwrotny. A czy wy macie jakieś doświadczenia z afrodyzjakami? Czy przyrządzone z nich potrawy zadziałały?

4,9 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *