Gdy seks napotyka na przeszkody

Każdy chciałby, żeby seks był idealny, by zawsze kończył się orgazmem. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Seks napotyka bowiem na wiele przeszkód, które odbierają radość z igraszek miłosnych, są powodem do skrępowania i zamknięcia się w sobie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie ma takich problemów, których nie dałoby się wyeliminować. Oto najczęstsze kłopoty, które ograniczają sprawność seksualną i sprawiają, że seksowi daleko do ideału. Im szybciej zaczniemy działać, tym szybciej pozbędziemy się wstydliwych kłopotów. A satysfakcjonujące zbliżenia powrócą.

Niskie libido

Choć uważa się, że mężczyźni myślą wyłącznie o seksie, niekoniecznie jest prawdą. Chwilowy brak zainteresowania seksem nie musi oznaczać najgorszego. Bardzo często spadek libido podyktowany jest długotrwałym przemęczeniem, bądź pochłonięciem innymi sprawami uchodzącymi za bardzo ważne. Powód do niepokoju pojawia się dopiero wtedy, gdy mężczyzna przez długi czas unika zbliżeń.

Takie problemy zwykle wiążą się ze spadkiem poziomu testosteronu. Wiadomo bowiem, że męską seksualność napędza właśnie ten hormon płciowy. Trzeba jednak mieć świadomość, że wraz z wiekiem zaczyna go ubywać. A to oznacza, że siłą rzeczy panowie mogą tracić zainteresowanie seksem. Już po 25 roku życia testosteronu zaczyna ubywać, a panowie stopniowo stają się mniej aktywni erotycznie. Trzeba jednak wiedzieć, że spadek poziomu libido może być spowodowany także innymi, bardziej poważnymi problemami. Zalicza się do nich między innymi niedoczynność jąder, kiedy to produkują one niedostateczne ilości testosteronu. Niekiedy aktywność testosteronu jest blokowana przed nadmierne wydzielanie prolaktyny.

Jeżeli spadek libido zaczyna być niepokojący, wówczas warto wykonać badanie pozwalające stwierdzić poziom prolaktyny i testosteronu. Wskazane jest również „zwolnienie” tempu życia i relaks.

Częściowa erekcja to też problem

By mogło dojść do stosunku seksualnego, penis mężczyzny musi znaleźć się w stanie wzwodu. Niestety, z różnych przyczyn, nie zawsze jest to możliwe. Panowie dość często mają problem z tak zwaną niepełną erekcją. Dochodzi do tego, by penis znajduje się w niepełnym wzwodzie, bądź wzwód pojawia się przed aktem, a zanika zaraz po „wniknięciu” do pochwy.

Skąd taki problem może wynikać? Okazuje się, że niepełna erekcja może być skutkiem lęku przed niepowodzeniem (w przypadku, gdy mężczyzna nie ma doświadczenia seksualnego, bądź uprawia seks z nową partnerką). Warto wiedzieć, że niepełna erekcja może wynikać z nadmiernego podniecenia, gdy jednocześnie dochodzi do niemożności kontrolowania emocji. By uniknąć kłopotów z niepełnym wzwodem, warto przedłużyć grę wstępną.

Całkowite zaburzenia erekcji

Znacznie częściej aniżeli niepełna erekcja, pojawiają się całkowite problemy ze wzwodem, mimo seksualnej stymulacji. Wówczas odbycie stosunku seksualnego nie jest w ogóle możliwe.

Zaburzenia erekcji mogą wynikać – podobnie jak w poprzednim przypadku – z obaw przed niespełnieniem oczekiwań partnerki. Niekiedy do niepojawienia się wzwodu może dojść w rezultacie upojenia alkoholowego (spożycia nadmiernej ilości trunków). Dzieje się tak, ponieważ stres czy sam alkohol przyczynia się do zwężenia naczyń krwionośnych. W efekcie krew, która jest potrzebna do wypełnienia ciał jamistych prącia nie jest w stanie do nich dopłynąć.

Jeżeli problemy z erekcją nie są sporadyczne, lecz utrzymują się długi czas, wówczas należy skonsultować się z lekarzem, by poznać przyczynę takiego stanu. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniego sposobu leczenia. Niekiedy wystarczą sprawdzone tabletki na potencję pochodzenia naturalnego, dostępne w sprawdzonych drogeriach internetowych (są sprzedawane bez recepty). W ten sposób potencja powróci, a seks nadal będzie przyjemnością.

Gdy problemem jest przedwczesny wytrysk

Dość często panowie uskarżają się na przedwczesny wytrysk. Jest to na tyle uciążliwa przypadłość, która nie pozwala na prowadzenie normalnego i satysfakcjonującego życia erotycznego. A to dlatego, że przedwczesny wytrysk nie daje szans żadnemu z partnerów na przeżycie miłosnych uniesień. Warto bowiem wiedzieć, że kobiety do spełnienia erotycznego potrzebują penetracji trwającej około 11 minut. Natomiast wytrysk następuje już po kilku minutach.

Przyczyn przedwczesnej ejakulacji może być wiele. Zbyt wczesny wytrysk nie stanowi większego problemu, gdy jest spowodowany długą wstrzemięźliwością seksualną. Czerwona lampka ostrzegawcza powinna zapalić się, gdy przedwczesny wytrysk pojawia się podczas każdego zbliżenia.

Takie problemy mogą wynikać z nadpobudliwości seksualnej spowodowanej wrażliwością mężczyzny na zewnętrzne bodźce. Kłopoty ze wczesną ejakulacją mogą być również związane z doświadczeniami nabytymi w młodości (między innymi: częsta masturbacja, pospieszne stosunki seksualne).

By wyeliminować problem przedwczesnego wytrysku, można spróbować zastosować prezerwatywę, która zmniejszy wrażliwość na bodźce. Jeżeli i to nie pomoże, wówczas koniecznością będzie wizyta u seksuologa, który podejmie decyzję o leczeniu.

Warto pamiętać, że seks może sprawiać przyjemność. Jeżeli pojawią się przeszkody nie należy rezygnować ze zbliżeń. Wystarczy poznać przyczynę problemów, podjąć kroki je eliminujące, a następnie cieszyć się lepszym seksem.

5,2 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *