Kamasutra kontra seks tantryczny

Zdajesz sobie sprawę, że z czasem do waszej sypialni zakrada się nuda? Co zrobić, żeby choć trochę urozmaicić wasze życie seksualne? Warto poeksperymentować i poznać tajniki Kamasutry oraz tantry. Dzięki nim uda się wam ożywić sypialnianą atmosferę. Jeżeli nawet nie uda się wam opanować do perfekcji określonych pozycji seksualnych, może być to niezłą lekcją oraz rozrywką. Nie czekajcie więc i zacznijcie działać nawet dziś. A potem zdradźcie mi, co wygrało – kamasutra czy tantra?

Wszystko o Kamasutrze

Kamasutra to księga miłości. Stanowi obszerny zapis dotyczący seksualności oraz zachowań seksualnych. Uważana jest za skarbnicę zawierającą zbiór pozycji seksualnych, opisującą sposoby oraz odmiany pieszczot. Ponadto znajdziemy tam wszystkie opisy tradycji małżeńskiej, nie wykluczając nocy poślubnej. Co więcej – znajdują się tam cenne wskazówki dla kurtyzan.

Kamasutra jest księgą miłości, dzięki której bez żadnych przeszkód miłosne igraszki mogą uprawiać osoby, które nie dobrały się pod względem wielkości narządów płciowych – narządy są zbyt duże, zbyt małe bądź partner ma zbyt małe lub zbyt duże przyrodzenie w stosunku do narządów płciowych partnerki. W Kamasutrze znajdziemy bowiem mnóstwo pozycji seksualnych, które będą odpowiednie dla mężczyzn z małym członkiem. Dzięki nim każda kobieta może odczuwać satysfakcję ze zbliżenia. Kamasutra jest zatem doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy pomiędzy partnerami istnieje duża rozbieżność, jeśli chodzi o wielkość narządów płciowych.

W Kamasutrze znajdują się także pozycje, które będą odpowiednie dla partnerów, którzy nie dobrali się względem wielkości swojego ciała. Dzięki temu można wybierać takie pozycje, które będą niezwykle wygodne i będą ułatwiały osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej. Podobnie sprawa ma się z występowaniem niektórych chorób, a nawet niepełnosprawności.

Okazuje się, że Kamasutra to także skarbnica wiedzy dotycząca pozycji, które mają działanie prozdrowotne.

Chińska księga miłości dzieli wszystkie pozycje seksualne na kilka typów. Pierwszym z nich są pozycje seksualne klasyczne, czyli takie, gdzie partnerka leży na dole, a partner na górze. Dzięki takiej pozycji możliwe jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego, co stanowi wyraz więzi między partnerami. Warto wiedzieć, że pozycje klasyczne nie gwarantują zbyt głębokiej penetracji pochwy.

Pozycje siedzące są często stosowanymi. Ich zaletą jest mnogość wariantów. Dość prostą do wykonania pozycją jest taka, gdy mężczyzna siedzi na krześle. Partnerka natomiast siada na nogach i obejmuje nogami biodra.

Pozycje, w których kobieta leży na boku są równie popularne, lecz wymagają większej sprawności. Takie pozycje dają możliwość stymulowania różnych miejsc pochwy. Takie pozycje polecane są przede wszystkim jako „przerywnik”.

Dużym powodzeniem cieszą się pozycje „od tyłu”. Najbardziej upodobali sobie je panowie, bowiem mają uczucie dominacji nad partnerką. Kobiety za nią raczej nie przepadają, ponieważ nie istnieje możliwość kontaktu wzrokowego i uczuciowego. Zaletą jej jest jednak to, że daje możliwość głębokiej penetracji pochwy, co może być przyjemnym doznaniem dla pań.

Oczywiście modyfikacje tych znanych pozycji są bardziej skomplikowane. Niekiedy ich wykonanie jest niemalże niemożliwe, jeżeli partnerzy nie są wysportowani. Niektóre są bardzo ekwilibrystyczne. Niemniej jednak warto pobawić się w taki sposób. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, zawsze można powrócić do tradycyjnych pozycji. Chodzi o to, by raz na jakiś czas pokusić się o zmianę atmosfery i swoich seksualnych nawyków. Nie zawsze musicie zaczynać i kończyć pozycją klasyczną.

Na czym polega seks tantryczny?

Wiele się mówi na temat miłości tantrycznej. Wśród wielu osób budzi on sporo kontrowersji i wywołuje niemało emocji. Dla jednych taka forma stanowi rodzaj seksu wyuzdanego, dla innych jest miłością duchową, możliwością zjednoczenia się. Nieważne jednak, co ludzi o seksie tantrycznym myślą. Najważniejsze jest to, że taka forma uprawiania miłości może stać się źródłem nieznanych dotąd doznań. Jeżeli więc do waszej sypialni zakrada się nuda, czas na tantrę.

By zrozumieć to, co najważniejsze w seksie tantrycznym, należy najpierw zapoznać się z definicją tantry. Jest to nic innego jak duchowy rozwój, który opiera się na filozofii niedualistycznej. A to oznacza, że tantra jest manifestacją jednego bytu. W dosłownym tłumaczeniu tantra odnosi się do rozciągania świadomości. I na tym właśnie opiera się istota seksu tantrycznego. Podczas takiego zbliżenia do głosu dochodzą wszystkie zmysły. Przyjemność natomiast rodzi się i eksploduje w umysłach partnerów. „Wyznawcy” tantry uważają, że jest to coś więcej niż zwykły seks. Osiągnięcie takiego stanu jest jednak możliwe tylko wtedy, gdy partnerów łączy głęboka i prawdziwa miłość.

Gra wstępna do seksu tantrycznego polega na skupianiu się na tych częściach ciała, które zwykle są pomijane. U mężczyzn są to najczęściej wewnętrzna strona ud, dolna warga, płatki uszu oraz powieki.

Po symbolicznym zespoleniu uczuć, można przejść do seksu tantrycznego. Obejmuje on kilka pozycji, których celem jest spotęgowanie doznań.

Trzeba jednak pamiętać, że w seksie tantrycznym nie chodzi o sam akt seksualny, ale przede wszystkim o całą otoczkę, która temu towarzyszy.

5,2 k

One comment on “Kamasutra kontra seks tantryczny

  1. Sex tantryczny jest nadzieja na bardzo udane, trwajace do konca czasow zwiazki miedzy kobieta i mezczyzna, na uzdrowienie stosunkow miedzyludzkich, na harmonie i szczescie we wszechswiecie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *