Leczenie zaburzeń potencji – naturalnie!

Zaburzenia potencji, a co za tym idzie – niemożność uzyskania wzwodu – to bardzo częsty problem, jak się okazuje – coraz młodszych panów. Impotencja pojawia się już więc nie tylko u dojrzałych panów, co zwykle związane jest ze spadkiem poziomu testosteronu. Tempo życia, błędy w sposobie odżywiania się, nadużywanie alkoholu oraz papierosów – robią swoje. Nie da się ukryć, że taki tryb życia znacznie pogarsza sprawność seksualną. A jak wiadomo, spadek libido to jednocześnie spadek poczucia własnej wartości i początek stanów depresyjnych. Tymczasem leczenie zaburzeń potencji wcale nie mus wiązać się z inwazyjnymi metodami, pod warunkiem że zwalczanie problemu rozpoczniemy jak najwcześniej. Czy można leczyć zaburzenia potencji? Naturalnie!

Skąd u mnie zaburzenia potencji?

I ty zadajesz sobie takie pytanie? Czas przyjrzeć się swojemu życiu i wybrać takie czynniki, które mogą mieć wpływ na znaczne obniżenie sprawności seksualnej.

Impotencja to seksualna dysfunkcja, która objawia się przede wszystkim brakiem wzwodu, mimo prawidłowych odruchów podniecenia. Choć problemy z uzyskaniem erekcji mogą mieć charakter pierwotny, to najczęściej za problemy z osiągnięciem wzwodu odpowiadają czynniki psychiczne. Wówczas mamy do czynienia z impotencją psychogenną. Problemy z erekcją mogą mieć również podłoże somatyczne.

Najogólniej rzecz ujmując, zaburzenia potencji wynikają ze stresującej pracy, szybkiego stylu życia, kompleksami, lękiem przed tym, że partnerka zajdzie w ciążę, czy po prostu lękiem przed stosunkiem płciowym (na skutek złych doświadczeń w przeszłości).

Spośród chorób powodujących impotencję wyróżnić można między innymi: choroby serca, cukrzycę, SM (stwardnienie rozsiane), nadciśnienie tętnicze, choroba Peyroniego.

Sprawą oczywistą jest, że zaburzenia potencji mogą wynikać z nadużywania alkoholu (mimo, że alkohol w niewielkich ilościach jest afrodyzjakiem), palenia papierosów oraz zażywania narkotyków. Są to używki, które stosowane na dłuższą metę przyczyniają się od pogorszenia krążenia oraz zwężania naczyń krwionośnych. To zaś powoduje, że krew nie jest w stanie napływać do ciał jamistych prącia, a tym samym osiągnięcie wzwodu nie jest możliwe.

Na czym polega naturalnie zwalczania zaburzeń potencji?

Naturalne leczenie impotencji jest możliwe pod warunkiem, że problemy z erekcją pojawiają się często, ale nie codziennie. A to dlatego, że całkowicie naturalne metody pomocne będą wyłącznie w przypadku mniej poważnych problemów. Jeśli jednak problemy z osiągnięciem wzwodu zdarzają się nagminnie, wówczas zaburzenia mogą być na tyle poważne, iż będzie konieczna pomoc specjalisty. Niemniej jednak warto mimo wszystko wcielić te zasady w życie, bowiem okazują się skuteczną formą wspomagania farmaceutycznego leczenia zaburzeń potencji.

Zmiana stylu życia

Jeśli chcemy wyeliminować zaburzenia potencji, koniecznością jest zmiana dotychczas prowadzonego stylu życia. Wyżej wspomniałam, że stres, narzucenie sobie szybkie tempa życia, siedząca praca, niewłaściwa dieta – to czynniki, które powodują, że zaburzenia potencji i niemożność uzyskania erekcji stają się rzeczywistością.

W codziennego jadłospisu należy wyeliminować wszelkie używki, w tym alkohol, tłuste dania na rzecz owoców i warzyw, chudego mięsa. Istotne jest, by jeść częściej, ale mniejsze porcje. Znaczenie ma również pora spożywania posiłków. Najlepiej, gdy codziennie będziemy jadać o tych samych porach, dzięki czemu organizm przyzwyczai się do pewnej systematyczności.

Ważna jest aktywność fizyczna. Ruch powoduje usprawnienie krążenia, co ma niemałe znaczenia w lepszym dopływie krwi do ciał jamistych prącia. Zaleca się, by aktywność fizyczna była prowadzona przez co najmniej 40 minut co drugi dzień.

Wsparcie psychologiczne

W związku z tym, że zaburzenia potencji mogą mieć podłoże psychiczne, warto zgłosić się do psychologa bądź seksuologa. Specjaliści udzielą fachowej pomocy, pomogą wyzbyć się wszelkich lęków i podpowiedzą jak skutecznie radzić sobie ze stresem. Kilka terapeutycznych seansów sprawi więc, że problemy z potencją i niemożnością uzyskania wzwodu znikną „jak ręką odjął”.

Odstawienie używek

Czasami okazuje się, że wystarczy rzucić palenie i ograniczyć ilość spożywanego alkoholu, by niemoc płciowa odeszła w zapomnienie. Papierosy wpływają niekorzystnie na potencję, ponieważ zawierają szereg szkodliwych substancji. Te zaś mogą przyczyniać się do zwiększenia odkładania się cholesterolu w naczyniach. Natomiast alkohol, jeśli spożywany jest w nadmiernych ilościach zwęża naczynia krwionośne, nie dopuszczając krwi do ciał jamistych prącia. Aczkolwiek warto pamiętać, że jeden kieliszek czerwonego wina wypijany każdego dnia usprawnia krążenie i jest doskonałym afrodyzjakiem.

Naturalne suplementy diety

Jeśli problemy z potencją nie są poważne, a więc nie wymagają specjalistycznego leczenia (np. podawania testosteronu), wówczas można sięgnąć po naturalne suplementy diety. Zawierają one szereg dobroczynnych substancji, które pobudzają krążenie, zwiększają napływ krwi do ciał jamistych prącia, a nawet wydłużają i zwiększają objętość penisa.

Trzeba jednak uważać, bowiem nie wszystkie preparaty prezentowane jako bezpieczne i skuteczne, takie są. Mężczyźni, którzy zdecydowali się na suplementacją polecają przede wszystkim: Venicon For Men. Vialafil, Deer Antler Plus. Są to specyfiki, które zajmują wysokie miejsca w rankingach naturalnych środków na potencję.

0 comments on “Leczenie zaburzeń potencji – naturalnie!

1 Pingi/Trackbacks dla "Leczenie zaburzeń potencji – naturalnie!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *