Lepszy seks? To możliwe

Dobre i satysfakcjonujące życie seksualne wymaga wysiłku. Nie zawsze jest to łatwe, bowiem jesteśmy zajęci pracą, a po pracy zmęczeni, by robić cokolwiek. I wcale nie musimy robić wszystkiego, by spędzać godziny na swawolnym seksie. Wystarczy, że wprowadzimy kilka maleńkich zmian do naszego życia seksualnego, a wszystko powinno się udać. Jak należy postępować, by seks stał się bardziej emocjonujący? Oto kilka podpowiedzi.

Opaska na oczy

Doznania seksualne mają wiele wymiarów. Choć najważniejsze są oczywiście narządy płciowe, warto pamiętać i o mózgu, który odpowiada za nasze zmysły. Pamiętajmy, że u osoby niedosłyszącej główną rolę odgrywa wzrok, dotyk, wibracje. Jak to wykorzystać podczas miłosnych igraszek?

Zasłoń oczy parterki za pomocą opaski. W ten sposób pobudzona zostanie wrażliwość na dotyk. Partnerka nie będzie wiedzieć gdzie jesteś, i co zamierzasz zrobić. W ten sposób potęgowane jest podniecenie i oczekiwanie na to, co nastąpi. Delikatnie muskaj ciało partnerki językiem lub piórkiem. Zakończenia nerwowe będą bardzo wrażliwe. Trzeba jednak pamiętać, że nadmierne i intensywne stymulowanie zakończeń nerwowych po pewnym czasie, zamiast przyjemności, dawać uczucia zupełnie odmienne.

Czego pragniesz

Wydawać by się mogło, że po kilku latach związku partnerzy znają swoje potrzeby seksualne. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze znajdzie się coś, czego nie próbowaliście. Warto więc od czasu do czasu dać partnerowi do zrozumienia czego pragniemy. Przygotujcie taką mini-lekcję seksu. Powiedzcie o swoich potrzebach, a potem próbujcie te potrzeby zrealizować.

Masaż erotyczny

Zmysłowy dotyk jest jednym z najbardziej relaksujących i erotycznych czynności, które wzmagają podniecenie. Można powiedzieć, że dotyk działa na ciało tak samo, jak oczyszczanie zatkanego filtru paliwa w samochodzie.

Warto więc poznać podstawowe techniki masażu erotycznego i wprowadzić partnera w stan głębokiej zmysłowości. Trzeba jednak pamiętać, że masaż zbyt relaksujący nie doprowadzi partnera do podniecenia, lecz… do snu. Warto więc uważać.

Kluczem do lepszego seksu jest zachowanie czujności. Masaż powinien zawierać elementy delikatnych pieszczot. Zajmując się jej ramionami i plecami, nie zapominaj o pośladkach i dłoniach oraz stopach. W miejscach tych zlokalizowanych jest mnóstwo zakończeń nerwowych, które są uwrażliwione na dotyk, a to z kolei może przyczynić się do zwiększenia pożądania.

Zabawa w teatr

Raz na jakiś czas dobrze jest „wyjść” z własnej skóry – udawać kogoś, kim się nie jest. Przynosi to spore korzyści, pod warunkiem że jest traktowane jako zabawa. Jest to bowiem niepowtarzalna okazja do podarowania partnerowi / partnerce różnych, możliwe że nieznanych jeszcze doznań. Odgrywanie ról jest doskonałym zaczątkiem lepszego seksu i odkrywaniem swoich potrzeb.

Realizacja fantazji

Warto rozmawiać o swoich fantazjach, bo to może w znacznym stopniu wpłynąć korzystnie na urozmaicenie życia seksualnego. Niektóre pary bywają zaskoczone swoimi wyznaniami. Możecie wspólnie usiąść przy lampce wina i pobudzić swoją wyobraźnię, opowiadając o swoich fantazjach. W ten sposób zwiększy się pożądanie i apetyt na miłosne igraszki.

Zagraj w karty

Weźcie talię kart i spróbujcie zagrać w rozbieranego pokera. Gdy gracze są już całkiem nadzy, w razie przegranej i wygranej można zastosować „kary” i „nagrody” w postaci realizacji erotycznych działań. W ten sposób można zabawnie doprowadzić do wzrostu pożądania.

„Niegrzeczne” rozmowy

Nic tak nie oddziałuje na ludzi jak słowa. Na każde słowo reagujemy automatycznie, szczególnie wtedy gdy ktoś wypowiada nasze imię. Słowa jest w stanie wywołać emocje, odczucia różne – w zależności od tematu.

Warto grę słów wykorzystać w działaniach zbliżających nas do lepszego seksu. Takie ”niegrzeczne” rozmówki mogą spotęgować podniecenie. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętne prowadzenie „wyuzdanych” rozmów może zakończyć się salwą śmiechu. Warto więc uważać na to co się mówi, i jak się mówi.

Wypróbuj nowe pozycje

Jeżeli wiecie, w jaki sposób doprowadzić partnera do orgazmu – to już połowa sukcesu. Ale pamiętajcie, że regularne powtarzanie tych samych czynności szybko może się znudzić. By nadać życiu nieco pikanterii warto wypróbować nowe pozycje. Trzeba jednak mieć świadomość, że zmiana technik i pozycji wcale nie musi przynieść orgazmu „natychmiast”. Czasami trzeba na punkt kulminacyjny poczekać i poświęcić pieszczotom trochę czasu. W tym względzie ważna jest także spora sprawność seksualna.

Warto również wziąć pod uwagę zmianę miejsca miłosnych igraszek. Nie zawsze to musi być łóżko w sypialni, czy kanapa w salonie.

Czasami droga do lepszego seksu nie jest prosta, lecz kręta i zawiła. Z tego też powodu, trzeba włożyć w to wiele wysiłku i cierpliwości. Nagrodą będzie jeszcze większa przyjemność, jaką można czerpać z miłosnych igraszek. Jeżeli się do tego przyłożycie, wasze życie seksualne będzie na tyle atrakcyjne, że żadne z was nie będzie chciało szukać innych przygód.

4,9 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *