Libido kobiet

libido
Mówiąc o popędzie seksualnym kobiety można śmiało powiedzieć, że jest on nieco inny niż  u każdego mężczyzny. Bowiem bardzo istotną  cechą libido kobiet jest seksualna pobudliwość (czasem nawet nadpobudliwość) . Większość problemów kobiet związanych z potencją bardzo często wynika z uwarunkowań zacietrzewionych  głęboko w psychice. Można zatem ogólnie powiedzieć, że przez słabiej rozwinięte fantazje seksualne, uczucia partnerskie, jak również przez  podświadomość kobiety odczuwają kłopoty. Jak zatem mogą sobie one z tymi problemami poradzić? Jest na to kilka dobrych sposobów.

O libido kilka słów

Libido – słowo wywodzące się z łacińskiego – oznacza żądzę.  Potocznie mówiąc popęd seksualny. Zwykle mówiąc o nim mamy na myśli pobudzenie seksualne oraz  chęci do zaspokajania właśnie tych  potrzeb. A zatem libido jest potencją seksualną – określaną jako   zdolność do reagowania na pewne bodźce. Ale libido to także wykonywanie pewnych funkcji, wśród których należy wymienić rozpoczynanie, utrzymanie oraz  doprowadzenie do satysfakcjonującego końca odbywanego stosunku płciowego. Warto jeszcze raz powiedzieć, że kobiety posiadają nieco słabszą potencją w porównaniu do mężczyzn.

Potencja seksualna posiada  zależność  w stosunku do pobudliwości seksualnej, która jest reagowaniem kobiecego  organizmu na pewne  wpływy środowiskowe oraz  podatnością  reagowania seksualnym  podnieceniem pod działaniem  bodźca pochodzącego z zewnątrz. Ponadto jest to szybkość trwania seksualnych reakcji , na przykład czas w którym osiągamy orgazm. Tak samo jak przy potencji u każdej kobiety seksualna pobudliwość  jest zwykle nieco mniejsza. U mężczyzn obserwuje się bowiem szybsze  odczuwanie podniecenia, czyli można powiedzieć, ze i szybciej osiągają orgazm.

Warto powiedzieć jeszcze, że pobudliwość seksualna u kobiet jest w znacznym stopniu ograniczana czynnikami  psychicznymi, wśród których można wymienić psychiczne hamulce, jak też słabszą wyobraźnię seksualną. Ale także pobudliwość kobiety jest zależna od samego kochanka, jego kultury, doświadczenia oraz uczucia jakimi go darzy kobieta.

Dlaczego kobiety mają za niskie libido?

Na libido kobiety wywierają wpływ określone czynniki. Wśród nich można wymienić czynniki biologiczne,  psychogenne, jak również  społeczne i  kulturowe. To one wpływają na obniżenie kobiecego popędu seksualnego.  Czynnikami psychogennymi są między innymi urazy seksualne, nieprawidłowe środowisko rodzinne ( nadmierny rygor, nieudane małżeństwo rodziców), pewne cechy osobowości (agresywność, tłumienie uczuć), ale także zbyt silnie określony system norm, czy też uwarunkowania wynikłe z poprzednich zachowań seksualnych i lęki związane z seksem.  Z kolei czynnikami społecznymi są między innymi nietolerancja, brak edukacji seksualnej, wiara w przestarzałe mity i wroga postawa wobec seksu wyniesiona z domu rodzinnego.

W jaki sposób kobiety mogą podnieść za niskie libido?
libido
Jak powiększyć libido? Wiele kobiet codziennie zadaje sobie to pytanie. Ale w zależności od tego z jakich powodów nastąpiło obniżenie libido  kobiety, medycyna w odpowiedni sposób może zareagować. Do znanych metod powiększania potencji seksualnej kobiety, lekarze – ginekolodzy zalecają terapie hormonalne. Ale uwaga! Tego typu kuracje powodują w niektórych przypadkach wystąpienie skutków niepożądanych. Na przykład zmiany zabarwienie głosu, wzmożony porost włosów , czy  uszkodzenia wątroby. W zwiększaniu libido bardzo często wykorzystuje się również psychoterapię, Jednakże i w tym przypadku możemy mówić o skutkach, bowiem owoce  terapii nie są zauważalne natychmiast, a na sukces tej terapii składają się miedzy innymi cechy osobowościowe każdej kobiety.

Niewątpliwie jednym ze skuteczniejszych sposobów na powiększenie libido kobiety mogą okazać się mikstury opracowane przez ziołolecznictwo.  Tego typu preparaty zwiększają pewność siebie podczas zbliżenia seksualnego, zmniejszają napięcia wywołane przez stres, a także zmniejszają czas, który kobieta potrzebuje do uzyskania gotowości do dokonania aktu seksualnego. Oprócz tego takie preparaty powoduję znacznie lepsze odczuwanie  orgazmów. Preparaty na bazie ziół są bezpieczne, gdyż zawierają w swym składzie tylko naturalne składniki.

Ale jeśli kobiety nie chcą zbyt długo oczekiwać na efekty, to mogą wówczas wykorzystać specyfiki proponowane przez rynek farmaceutyczny.   Obecnie mamy pory wybór preparatów farmakologicznych.  Jednym z nich jest  syntetyczny testosteron. Można powiedzieć, że jest to najlepszy preparat, który dostępny jest w różnych formach. Mamy na przykład  tabletki, plastry, kremy. Ale uwaga! Tego typu specyfiki powinny być jednakże przyjmowane pod nadzorem i z przepisu lekarza. Tego rodzaju kuracje zalecane są zwykle paniom w wieku około menopauzy jak i trakcie niej.

Warto jeszcze wspomnieć o viagrze dla kobiet. Jest ona skuteczna, gdyż jej  głównym działaniem ulepszenie krążenia krwi w okolicy narządów rozrodczych. Ale uwaga! Kobity nie powinny podbierać tabletek z viagrą swoim partnerom! Bowiem nie ma konkretnych badań naukowych, które pozwalały by stosować je u kobiet.

5,1 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *