Libido mężczyzn

libido

Żeby nie było – skoro wspomniałam o libido kobiet, nie można pominąć libido mężczyzn. Temat ten jest równie ważny… Wspaniały wigor, uroda oraz doskonała sprawność seksualna to pragnienie wielu osób. Już od dawien dawna ludzie szukają sposobów, by przedłużyć młodość i polepszyć libido mężczyzn. Wśród nich są przeróżne „cudowne eliksiry”, które niewątpliwie mogą korzystnie wpłynąć na nasze życie seksualne.

Czym tak naprawdę jest libido?

Libido, pod tym pojęciem kryje się szeroko pojęty popęd seksualny każdego człowieka. Jest to psychiczny sposób na wyrażenie swego pobudzenia, które wychodzi z wnętrza naszego organizmu. Tak naprawdę służy ono do zaspokajania naszych seksualnych potrzeb. Libido – to pojęcie wprowadził jako pierwszy Z. Freuda. On mówił, że libido to zwyczajna energia seksualna.

Warto zaznaczyć, że libido jest także swoistą potencją seksualną, czyli możliwością oraz zdolnością do wytwarzania seksualnych reakcji. Przeprowadzone badania wykazały, iż mężczyźni cechują się znacznie większym libido w porównaniu z kobietami.

Skąd to libido?

Na seksualność każdego człowieka wpływ mają czynniki biologiczne i psychiczne, ale także pewne elementy społeczne i kulturowe. Popęd seksualny na odpowiednim poziomie związany jest niejednokrotnie z właściwym działaniem ośrodkowego nerwowego układu.

Spadek libido przychodzi z wiekiem

Mimo, że w poprzednim stuleciu nastąpił dosyć szybki rozwój medycyny, to jednak nie potrafimy zatrzymać procesów starzenia się, ani też nie można zagwarantować sobie powodzenia w miłości. Można natomiast doskonale radzić sobie zprzywracaniem sprawności w sprawach intymnych.

Z pewnością niejeden pan zawsze chce być doskonałym kochankiem. Niestety w wielu przypadkach nie jest to już możliwe. Bowiem wraz z upływem lat sprawność oraz seksualna i wydolność powoli wygasa. Starzenie się naszego organizmu zaburza działanie wielu naszych organów. Zaburza również życie płciowe każdego mężczyzny.

Obecnie wielu mężczyzn odwiedza gabinety lekarskie i narzekają na spadek sprawności seksualnej oraz na zmniejszenie popędu. Słabe libido mężczyzn to bardzo częsta przypadłość. Utrata seksualnych potrzeb mężczyzny bardzo utrudnia aktywność tej jakże istotnej sfery.

Kryzys męski przychodzi w różnym wieku. Zazwyczaj jednak są to objawy, które zauważalne są już u mężczyzn pięćdziesięcioletnich.Ale zdarzają się u mężczyzn po czterdziestce, bądź znacznie wcześniej. Spada męskie libido, a ponadto skóra wiotczeje. W tym czasie obserwuje się też zainteresowanie sferą seksualną. Niestety w okresie męskiego przekwitania wzwód znacznie jest słabszy oraz wymaga nieco dłuższej stymulacji. A to wielu mężczyznom przeszkadza.

Mimo, że spadek męskiej sprawności seksualnej jest nieuchronnie odmierzany przez ich zegar biologiczny oraz nakręcony sprężyną genetyczną kilka czynników może przyspieszyć bądź znacznie opóźnić jego postęp. A zatem papierosy, stresy, alkohol, choroby, a także nieodpowiednia dieta i brak ruchu to istni sprzymierzeńcy spadku męskiego libido i impotencji. Wymienione czynniki powodować mogą, że pierwsze objawy spadku atrakcyjności seksualnej oraz libido wystąpią u mężczyzny bardzo wcześnie.

Warto jeszcze wspomnieć, że procesy starzenia się organizmu są niestety nieodwracalne. Ponadto dotyczą one całego męskiego organizmu, a zatem również i jąder oraz nadnerczy. Właśnie tam produkowane są hormony męskie – androgeny. Przeprowadzone badania wykazały, że ich właściwy poziom w surowicy sprzyja zawodowej, znacznie podwyższa libido mężczyzn, ale także wzmacnia aktywność fizyczną, intelektualna a także seksualną. Ponadto odpowiedni poziom androgenów pomniejsza poziom cholesterolu oraz spowalnia rozwój miażdżycy. W związku z tym przy każdym problemie płciowej niesprawności, w tym osłabienia męskiego popędu seksualnego, bardzo istotne jest zbadanie poziomu androgenów w surowicy.

Spadek libido mężczyzn powodują pewne schorzenia!

Na spadek popędu seksualnego mężczyzn przyczynia się przynajmniej kilka czynników. Na libido mężczyzn mają wpływ aktualne schorzenia, na przykład cukrzyca, choroby układu krążenia, w niektórych przypadkach nawet stany depresyjne.

Ponadto o spadku aktywności seksualnej mężczyzny mogą przyczynić się także nadmierne spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, bądź też ogólna psychiczna kondycja.

Libido mężczyzn  można wspomóc!

Sposobów, by przywrócić dawniejszą sprawność seksualną mężczyzny jest dosyć dużo. Bardzo popularne stają się różnego rodzaju specyfiki apteczne. Wśród nich najczęściej wymienia się preparaty w postaci tabletek, żele wzmagające miłosne doznania, a także kremy do zastosowania miejscowego. Warto wspomnieć, że tego typu produkty warto zaopatrywać się z bardzo wiarygodnego źródła, bowiem tylko wtedy możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków.

Oprócz preparatów na libido mężczyźni mogą także zastosować większe dawki ruchu. Bowiem udowodniono, że zwiększona fizyczna aktywność poprawia krążenie krwi, co przekłada się na korzystniejsze funkcjonowanie w sytuacjach łóżkowych. Jednakże przetrenowanie libido męskiemu nie służy. Zatem wszystko trzeba wszystko z umiarem dozować, a sukces murowany!

4,9 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *