Lubrykanty na lepszy seks

Gdy kobieta unika zbliżeń, każdy mężczyzna powinien zacząć zastanawiać się dlaczego tak się dzieje. Powinni brać pod uwagę przede wszystkim problem, z jakim boryka się wiele kobiet – a mianowicie suchość pochwy. Jest to dość przykra dolegliwość, która sprawia, że stosunki seksualne zamiast przynosić satysfakcję jest wyłącznie źródłem bólu. Głośne mówienie o tym „defekcie” jest dla wielu kobiet krępujące. Ciężko jest się do tego przyznać, a łatwiej jest po prostu powiedzieć, że „boli głowa”. Warto jednak podjąć walkę z suchą pochwą, bowiem istnieją sposoby. Mowa oczywiście o lubrykantach – środkach, które zmniejszają tarcie i likwidują dyskomfort z nim związany.Dzięki nim lepszy seks jest możliwy.

Kilka słów na temat suchości pochwy

Dyspareunia, czyli popularnie znana suchość pochwy jest dolegliwością, której przyczyny mogą mieć zarówno podłoże fizyczne, jak i psychiczne. Niemniej – suchość pochwy wywołana jest przede wszystkim spadkiem poziomu estrogenów, co z kolei przekłada się na spadek produkowania śluzu. A to właśnie on eliminuje tarcie podczas kontaktów seksualnych.

Na suchość pochwy narażone są więc przede wszystkim kobiety, które wchodzą w okres menopauzy. Na problem ten uskarżają się głównie panie niestosujące hormonalnej terapii zastępczej, której celem jest „dostarczenie” estrogenów.

Z problemem tym borykają się również kobiety, które przyjmują niektóre leki (zwalczające mięśniaki, walczące z nietrzymaniem moczu, nieodpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne), których skutkiem ubocznym jest powodowanie suchości pochwy.

Zmniejszona produkcja śluzu może być również wynikiem niewłaściwej higieny intymnej. Stosowanie nieodpowiednich środków do miejsc intymnych może powodować zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej. Suchość pochwy może być również spowodowana zbyt częstym wykonywaniem irygacji (przepłukiwania) pochwy.

Poza wymienionymi wyżej fizycznymi przyczynami powodującymi suchość pochwy, zdarzają się przyczyny o podłożu psychicznym. Brak podniecenia, lęki przed kontaktem seksualnym mogą przyczynić się do zaburzeń w produkcji odpowiedniej ilości śluzu.

Lubrykanty na suchość pochwy

By wyeliminować problem związany z bolesnością stosunków seksualnych wynikających z suchości pochwy, bardzo często stosuje się lubrykanty. Są to specyfiki, które nie tylko eliminują tarcie, ale również mogą przyczynić się do potęgowania doznań seksualnych.

Podejmując decyzję związaną z zastosowaniem lubrykantów, warto wybrać taki środek, który spełni nasze oczekiwania. W sprzedaży dostępne są głównie trzy rodzaje tego typu specyfików. Można wybierać między lubrykantami stworzonymi na bazie wody, lubrykantami na bazie silikonu oraz lubrykantami na bazie gliceryny.

Warto wiedzieć, że każdy specyfik może stać się przyczyną podrażnień. By uniknąć nieprzyjemności warto więc przetestować reakcję skóry na niewielkim jej fragmencie. Jeżeli uczucie swędzenia pojawia się, wówczas resztki specyfiku należy zmyć za pomocą mydła. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wypróbowanie innego lubrykantu.

Lubrykanty na bazie wody

Lubrykanty stworzone na bazie wody są najbardziej popularnymi specyfikami. Są powszechne, ponieważ można je stosować w przypadku używania zabawek i gadżetów erotycznych, a także prezerwatyw wykonanych z lateksu. Ich zaletą jest łatwość usuwania pozostałości i w większości przypadków nie wywołują podrażnień. Ich wadą jest jednak dość szybkie wysychanie.

Trzeba jednak uważać, bowiem niektóre specyfiki zawierają także glicerynę, która może stać się przyczyną drożdżycy. Takie lubrykanty dość ciężko usunąć, a pozostałości sprzyjają infekcjom.

Lubrykanty na bazie silikonu

Wielu zwolenników mają lubrykanty tworzone na bazie silikonu. Są to specyfiki, których „żywotność” jest dłuższa aniżeli działanie lubrykantów z wodą. Warto jednak wiedzieć, że preparaty zawierające silikony nie mogą być stosowane wraz z używaniem gadżetów erotycznych wykonanych z silikonu.

Trzeba także wiedzieć, że nie wszystkie kobiety chętnie stosują lubrykanty na bazie silikonu. Dość ciężko się ich pozbyć z pościeli. Zwykle tego typu specyfiki są także droższe aniżeli lubrykanty tworzone na bazie wody.

Lubrykanty na bazie oleju

Lubrykanty, które tworzone są na bazie oleju zawierają w swoim składzie wazelinę oraz witaminę E. Warto jednak wiedzieć, że o ile te specyfiki można wykorzystać w przypadku zabaw „ręką”, nie są bezpieczne w przypadku używania gadżetów lateksowych. Takie lubrykanty mogą je bowiem uszkodzić. Są polecane parom, które nie stosują zabezpieczeń w postaci prezerwatywy.

Warto mieć także świadomość, że i lubrykanty na bazie oleju są dość trudno zmywalne. Ciężko się ich pozbyć ze względu na dość gęstą konsystencję preparatu.

4,6 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *