Nadciśnienie przyczyną zaburzeń erekcji?

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że ma problemy z nadciśnieniem. Tymczasem okazuje się, że to właśnie ta choroba oraz jej niewłaściwe leczenie może stać się początkiem poważnych zaburzeń związanych z uzyskaniem wzwodu. Czy można temu zaradzić? Jeśli tak, to w jaki sposób? Odpowiedzi na nurtujące was pytania, znajdziecie w dzisiejszym wpisie. Zachęcam więc do lektury.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Tymczasem okazuje się, że już co drugi mężczyzna po czterdziestym roku życia boryka się z zaburzeniami erekcji. Niestety większość z panów, wstydząc się swojego problemu, nie decyduje się na pomoc specjalisty. A to błąd, bo zaburzenia wzwodu można skutecznie eliminować.

 

Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn. Mogą wynikać z wielu chorób, do których zalicza się między innymi: cukrzycę, marskość wątroby, choroby gruczołu tarczowego, wielu schorzeń neurologicznych czy wreszcie… nadciśnienia, ale przede wszystkim nieleczonego i źle leczonego.

Sprawca – cholesterol

W przypadku nadciśnienia i zaburzeń erekcji winą za taki stan obarcza się zatkane tętnice spowodowane odkładaniem się „złego cholesterolu”. Gdy jest go zbyt dużo, wówczas zaczyna odkładać się w naczyniach, co prowadzi do powstawania blaszek miażdżycowych. To z kolei powoduje utrudnienia w przepływie krwi, prowadząc do zwiększenia ciśnienia.

Trzeba pamiętać, że erekcja jest możliwa tylko wtedy, gdy do ciał jamistych prącia dostanie się odpowiednia ilość krwi – zwykle musi być jej aż dwadzieścia razy więcej aniżeli w stanie spoczynku. Gdy tętnice, które odprowadzają krew do penisa są zwężone (na skutek blaszek miażdżycowych), wówczas nawet największe podniecenie nie jest w stanie wypełnić krwią wszystkich ciał jamistych prącia. W efekcie czego wzwód się nie pojawi lub pojawi się erekcja niepełna.

Lecz nadciśnienie

Mężczyźni, o tym że mają problemy z nadciśnieniem dowiadują się najczęściej, gdy pojawią się kłopoty z erekcją i zwrócą się o pomoc do lekarza. Wówczas koniecznością jest wykonanie odpowiednich badań, które ujawniają przyczynę kłopotów ze wzwodem.

Trzeba mieć świadomość, że nieleczone nadciśnienie tętnicze nie tylko skutkuje zaburzeniami erekcji. Wpływa również niekorzystnie na inne sfery zdrowotne. Przede wszystkim pogarsza się jakość życia oraz zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób serca oraz udaru mózgu. Dlatego też niezbędne jest odpowiednie leczenie. W ten sposób można nie tylko zwalczyć chorobę podstawową, ale również problemy z potencją.

Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze przy leczeniu nadciśnienia problemy z erekcją znikają. Może się okazać, że jeszcze bardziej się nasilają. Jest to związane ze stosowaniem niektórych leków na nadciśnienie. Chodzi szczególnie o beta-blokery, które dość często stają się przyczyną częściowej impotencji. Jeżeli pojawiają się takie dolegliwość, wówczas należy jak najszybciej zgłosić to specjaliście.

Zmień styl życia

Warto mieć świadomość, że same leki na nadciśnienie nie wystarcza. Bardzo ważne jest kategoryczna zmiana stylu życia. Przede wszystkim trzeba postawić na aktywność fizyczną. Ważna jest dieta, z której należy wyeliminować wszystkie produkty, które są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych nasyconych (nabiał, tłuste mięsa). Trzeba postawić na kwasy nienasycone, których źródłem są ryby oraz oleje.

Z seksu nie rezygnuj

Czasami na pełne efekty leczenia trzeba poczekać. Jednak nie należy rezygnować z seksu. Warto sobie uzmysłowić, że to nie tylko przyjemność, ale również ważny element zdrowia, który może wpłynąć na kondycję. Warto pamiętać, że seks przyczynia się do aktywizowania układu oddechowo-krążeniowego, wzmocnienia odporności na choroby oraz mięśni.

3,6 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *