Palenie papierosów a zaburzenia potencji

Zaburzenia potencji to coraz częstszy problem męski. Okazuje się, że męskość zawodzi już nie tylko panów, którzy wkroczyli w okres andropauzy. Kłopoty z potencją zdarzają się nawet trzydziestolatkom. Skąd ten problem? Okazuje się, że początki zawsze biorą się z niewłaściwego trybu życia, w tym z palenia papierosów.

Palenie papierosów, a wpływ na sprawność seksualną

Okazuje się, że papierosy są główną przyczyną impotencji u młodych mężczyzn, czyli takich, którzy nie weszli jeszcze w okres męskiego przekwitania. Statystyki mówią, że u zdrowych panów (u których nie pojawiają się dodatkowe czynniki wpływające na zaburzenia potencji, np. choroby układu naczyniowo-sercowego, zażywanie niektórych leków) między trzydziestym a 45. rokiem życia prawdopodobieństwo kłopotów z erekcją zwiększa się nawet o 54%.

Nikotyna, a potencja

Na powstawanie zaburzeń potencji wpływ ma przede wszystkim nikotyna. Jest to substancja, która charakteryzuje się bardzo łatwo wchłanialnością z jamy ustnej do układu oddechowego. Łatwo też przenika do mózgu, co powoduje że po wypaleniu papierosów jesteśmy mniej zdenerwowani.

Warto jednak mieć świadomość, że nikotyna może przyczyniać się również do uszkodzeń i skurczu śródbłonka, a to z kolei wpływa na osłabienie przepływu krwi do ciał jamistych członka. A jak wiadomo – im więcej krwi do nich napłynie, tym silniejsza erekcja.

Substancje dymu papierosowego, a impotencja

Warto wiedzieć, że nie tylko nikotyna, ale również inne substancje chemiczne mają negatywny wpływ na potencję. Podczas nałogowego palenia papierosów może dochodzić do:

wzrostu stężenia fibrynogenu, czego skutkiem jest tworzenie się zakrzepów w drobnych naczyniach krwionośnych, zaburzając tym samym dopływ krwi do członka,

– znacznego ograniczenia dopływu krwi tętniczej, co jest związane z pobudzeniem układu nerwowego,

– gwałtownego skurczu naczyń krwionośnych w okolicach penisa, co skutkuje zmniejszeniem się napływu krwi do członka, czego następstwem są zaburzenia erekcji,

– powstawania niskiego ciśnienia w naczyniach krwionośnych (następstwo uszkodzenia śródbłonka), w efekcie czego zmniejsza się ilość krwi napływającej do penisa.

Papierosy, a wpływ na nasienie

Warto mieć świadomość, że palenie papierosów to nie tylko problemy z osiągnięciem wzwodu. Wielu panom, gdy już uda się doprowadzić do erekcji, towarzyszy kolejny kłopot, a mianowicie – przedwczesny wytrysk. Ale by tego było mało, ilość nasienia wcale nie jest zadowalająca. Okazuje się, że ilość spermy powstającej u palaczy w sile wieku wynosi mniej więcej tyle, ile u niepalących sześćdziesięciolatków.

Palenie papierosów, ze względu na szkodliwe substancje, jakie dostają się wraz z każdym wypalonym „dymkiem”, wpływa również na jakość nasienia. Nikotyna przyczynia się do znacznego zmniejszenia ruchliwości plemników oraz ich żywotności. Dlatego też panowie palacze, którzy starają się o dziecko, będą mieli spory problem z tym, by ich plemniki doprowadziły do zapłodnienia komórki jajowej.

Rzucić, czy nie rzucić?

Jeśli palimy, a pojawiają się problemy z potencją, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: na czym bardziej nam zależy? Na tym, by czerpać przyjemność z zatruwania sobie życia, czy czerpać przyjemność z seksu.

Warto rzucić palenie – im wcześniej, tym lepiej. Jeśli wytrwamy w swoim postanowieniu, szybko przekonamy się że nasza sprawność seksualna znacznie się poprawiła. W miarę upływu czasu, zaburzenia erekcji całkowicie znikną, a doznania erotyczne będą intensywniejsze.

Naturalne wspomaganie potencji

Trzeba mieć świadomość, że po zerwaniu z nałogiem nikotynowym, powrót do pełnej sprawności seksualnej może nieco potrwać. Dlatego też, warto wspomóc się naturalną suplementacją. Na rynku dostępne są całkowicie bezpieczne preparaty na potencję, dzięki którym osiągnięcie wzwodu będzie dużo łatwiejsze, a doznania miłosne będą bardziej intensywne. Dodatkowo takie specyfiki przyczyniają się do powiększenia penisa oraz wydłużenia stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *