Podręczniki erotyki

Skąd czerpiemy wiedzę na temat seksu i erotyki? Kiedyś do dyspozycji mieliśmy sławetną „Sztukę Kochania” Michaliny Wisłockiej. W dzisiejszych czasach taką wiedzę czerpiemy na pewno z Internetu. Ale pamiętajmy, że poza surfowaniem po sieci, można sięgnąć po książki, bardziej aktualne niż ta z z 1978 roku (choć w księgarniach dostępna jest i uaktualniona wersja tego podręcznika). Dobre kompendium wiedzy o seksie powinno być zarazem wyczerpujące, praktyczne, aktualne oraz napisane w przystępny sposób. Oto kilka książek, które zasługują na uwagę.

„Lubię seks”

„Lubię seks” – książka autorstwa Suzi Godson zawiera wiele uporządkowanych oraz praktycznych porad. Znajdziemy też mnóstwo instrukcji, które odnoszą się do  różnych etapów życia seksualnego – od dojrzewania (odpowiedź na pytania: jak przygotować się do pierwszego razu), poprzez dojrzałość erotyczną (między innymi:  miłość francuska), aż po seks w jesieni życia (jak radzić sobie z niskim libido, jak nie dać się impotencji).

Zaletą tej pozycji książkowej jest bardzo przystępny układ graficzny. Niestety osoby, które zainteresowane są psychologią seksu nie będą usatysfakcjonowane.

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie”

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie” to książka napisana przez Davida Reubena, która stanowi zbiór pytań oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania w kwestii technicznej oraz etycznej.

W książce znajdziemy wiele przykładów „z życia wziętych”. Niestety podręcznik zawiera sporo uproszczeń oraz sytuacji, które odnoszą się wyłącznie do Stanów Zjednoczonych.

„Vademecum sztuki miłosnej”

„Vademecum sztuki miłosnej” to poradnik napisany przez polskiego eksperta z dziedziny seksuologii Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Poradnik stanowi zbiór konkretnych, a przy tym najczęściej spotykanych problemów „łóżkowych” – zaburzeń erekcji, oziębłości, bolesnych stosunków, nietypowych potrzeb seksualnych.

W książce znalazło się sporo przykładów ćwiczeń, za pomocą których można poznać własne ciało oraz wyzbyć się kłopotów. Znajdziemy także porady, które pomagają rozwiązać problemy natury psychicznej – wstydu, strachu.

„Jak się kochać?”

„Jak się kochać” to książka autorstwa Alicji Długołęckiej i Zbigniewa Lwa-Starowicza. Podręcznik stanowi kontynuację „Vademecum sztuki miłosnej”.

Autorzy poruszyli wszystkie ważne kwestie, które dotyczą życia seksualnego: od dojrzewania, poprzez planowanie rodziny, partnerstwo, obyczaje, leczenie nerwic, a także seks w jesieni życia.

W książce znajdziemy także informacje na temat erotyki w różnych kulturach świata.

Lektura uzupełniająca

Można również sięgnąć po podręczniki, które będą stanowiły lekturę uzupełniającą. Jeżeli chcesz poznać tajniki masażu erotycznego, pozycje Kamasutry czy też zdobyć wiedzę na temat „seksu nietypowego” sięgnij po następujące podręczniki.

„Zmysłowy masaż” Susan Mumford zawiera dokładne instrukcje masowania każdej części ciała. Opisy uzupełnione są przez zdjęcia. Znajdziemy również krótki przegląd niezbędnych akcesoriów do masażu.

„Kamasutra na co dzień” Lindy Sontag to książka, która zawiera egzotyczne pozycje dla każdego. Żaba, Ławica Ryb, Karmienie Pawia, Rydwan to pozycje, które warto wypróbować. Wszystko jest dokładnie opisane – krok po kroku. Nie należy obawiać się perwersji.

„101 fantazji seksualnych. Inspirujący przewodnik po pomysłowym i dzikim życiu seksualnym” Samanthy Taylor to propozycja stworzona z myślą o parach, które pragną urozmaicić swoje erotyczne życie. Zabawa z jedzeniem, opaski na oczy potrafią rozpalić wyobraźnię. Zaprezentowane w książce „scenariusze” pozwolą pokonać nieśmiałość oraz wszelkie zahamowania. A pomagają w tym śmiałe ilustracje.

3,8 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *