Seksualne mity – czy je znasz?

Temat seksu już przestaje być tematem tabu. Niemniej zdążyło powstać już wiele mitów krążących wokół ludzkiej seksualności. Czy potrafisz oddzielić fakty od istniejących mitów? Czy może wierzysz we wszystko, co pojawia się na temat seksu?

Mity na temat penisa

Męski członek to właściwie jeden z tematów, który obrósł największą ilością mitów. Większość z nich jest tak absurdalna, że trudno w nie wierzyć. Ale są też takie mity, które panowie biorą sobie „do serca” i z ich powodu wpadają w kompleksy.

Jednym z najbardziej popularnych mitów związanych z męskością jest rozmiar penisa. Już dawno pojawiła się opinia, że rozmiar członka ma znaczenie w przypadku doznań seksualnych. Tymczasem wiadomo, że długość czy grubość penisa właściwie nie ma żadnego znaczenia w jakości stosunku seksualnego. Na to, czy seks zostanie zwieńczony rozkoszą wpływa nie rozmiar, lecz technika seksualna. Zadowolenie ze współżycia wynika bowiem ze sposobu prowadzenia gry wstępnej (zdarza się, że w wielu związkach jest ona po prostu pomijana), wybranych pozycji czy sposobu penetracji. Tymczasem wielu panów, mając kompleksy z powodu małego członka, rezygnują z aktywności seksualnej, bądź decydują się na zastosowanie metod powiększania penisa (nierzadko sięgają po te najbardziej inwazyjne, czyli operacje chirurgiczne).

Jednak to nie jedyny mit związany z rozmiarem penisa. Wielu mężczyzn uważa, że wielkość członka podczas spoczynku przekładają się na wielkość penisa podczas erekcji (czyli im dłuższy penis w spoczynku, tym większy podczas wzwodu). Z reguły nie ma to żadnego znaczenia i żadnego powiązania. Trzeba mieć jednak świadomość są seksuolodzy, którzy uważają, iż im krótszy członek w stanie spoczynku, tym szybciej i w bardziej znaczący sposób wypełnia się krwią i osiąga większe rozmiary podczas erekcji.

Innym mitem związanym z wielkością penisa jest przekonanie, że mężczyźni z nadwagą zostali mniej hojnie obdarowani męskością przez naturę. Nie jest to prawdą. Wielkość penisa w tym przypadku jest jedynie złudzeniem optycznym. A to dlatego, że panowie otyli mają znacznie więcej tkanki tłuszczowej. Zdarza się bardzo często, że część penisa zostaje „skryta” w fałdkach tłuszczyku. I to właśnie dlatego wydaje się, że penisy mężczyzn z pokaźnym brzuszkiem są znacznie krótsze.

Mity na temat orgazmu

Są panowie, a także i panie, którzy są zdania, iż bardzo ciężko wykryć, kiedy kobieta udaje orgazm, a kiedy faktycznie czerpie radość z seksu. Tymczasem jest to mit. Przede wszystkim warto mieć na uwadze fakt, iż nie wystarczy że kobieta się powygina oraz trochę pojęczy. Istnieje kilka innych symptomów, które mogą świadczyć o prawdziwym szczytowaniu. Podczas orgazmu dochodzi bowiem między innymi do wyraźnego marszczenia się otoczek sutkowych oraz pojawienia się delikatnie czerwonych plam szczególnie na dekolcie.

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że o ile kobieta może dość wiarygodnie udawać orgazm, mężczyzna nie ma takiej możliwości. Tymczasem jest to mit. A to dlatego, że dla wielu osób wytrysk jest równoważny ze szczytowaniem. Trzeba mieć jednak świadomość, że faktycznie tak nie jest, choć najczęściej oba „zjawiska” wiążą się ze sobą. Warto pamiętać, że ejakulacja, czyli wytrysk to kwestia wyłącznie fizjologiczna. Oznacza to więc, że wytrysk może pojawiać się nawet wtedy, gdy mężczyzna nie przeżywa orgazmu. Ejakulacja może także nie pojawiać się, a mimo to mężczyzna doświadcza orgazmu.

Istnieją również przekonania, że kobieta znacznie silniej odczuwa przyjemność płynącą z seksu. Jest to w pewnym sensie mit. Takiego stwierdzenia nie można uogólniać na wszystkie panie. Intensywność orgazmu zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań genetycznych i predyspozycji.

Mity na temat podniecenia

Wśród wielu osób bardzo popularne są mity na temat podniecenia u mężczyzn oraz u kobiet. Uważa się bowiem, że to panowie znacznie szybciej osiągają stan najwyższego podniecenia aniżeli panie. Świadczyć może o tym między innymi fakt, że nie większość panów nie potrzebuje żadnej gry wstępnej, natomiast dla wielu kobiet jest ona bardzo ważna. Trzeba mieć jednak świadomość, że zdarzają się (i to dość często) odstępstwa od tej reguły. Jest bowiem wiele kobiet, które mają zdolność szybkiego podniecania się oraz panowie, u których obserwuje się tak zwaną wolną falę podniecenia. Nie należy więc uogólniać, że mężczyźni znacznie szybciej się podniecają, bowiem bywa to naprawdę bardzo różnie.

To tylko kilka z wielu mitów dotyczących seksu. Nie zawsze warto kierować się tym, co ktoś kiedyś wymyślił. Do wszelkich niepotwierdzonych teorii, warto podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu, by nie okazało się, że to, co wiemy o seksie to wyłącznie mity.

4,7 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *