Sól szkodzi potencji

Sól u kobiet staje się przyczyną cellulitu, bowiem zatrzymując w organizmie płyny ustrojowe odpowiada za powstawanie obrzęków. Ale okazuje się, że większy problem mają panowie, którzy z soli korzystają znacznie częściej i znacznie więcej jej spożywają. Co prawda mężczyźni mogą odetchnąć z ulgą, bo cellulit na pewno się nie pojawi. Ale jak się okazuje, spożywanie soli w nadmiarze wcale nie uchodzi panom „na sucho”. Warto wiedzieć, że nadużywanie tej przyprawy może doprowadzić do poważnych problemów z potencją. Biorąc pod uwagę fakt, że spożycie soli ciągle utrzymuje się na tym samym poziomie, wydaje się że mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że sól może mieć wpływ na potencję, a więc i ich sprawność seksualną. Czas to zmienić, zanim będzie za późno.

Skutki słonej diety

Mężczyźni, znacznie częściej niż kobiety, padają „ofiarami” złych nawyków żywieniowych, wśród których prym wiodą: dosalanie, podjadanie słonych przekąsek, używanie gotowych sosów i kostek rosołowych, stosowanie proszkowych zupek. Jednocześnie nie zdają sobie sprawy z tego, że i w takich produktach spożywczych – wysoko przetworzonych – znajdują się spore ilości soli.

Statystki wskazują, że przeciętny polski mężczyzna spożywa od 16 do 18 gramów soli dziennie, z czego aż 4,4 g stanowi sól, która zawarta jest w gotowych produktach spożywczych. Biorąc pod uwagę normy (a te wynoszą 5 gramów soli pochodząca łącznie ze wszystkich źródeł), dawka dzienna jest znacznie przekroczona, nawet trzykrotnie.

Jakie są skutki takiej słonej diety? Okazuje się, że dość poważne. Przede wszystkim pojawia się nadciśnienie tętnicze, a wtedy już krok dzieli panów od zaburzeń erekcji. Co prawda mechanizm zaburzeń wzwodu spowodowanego zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym nie został jeszcze wyjaśniony, aczkolwiek przypuszcza się, iż dochodzi do uszkodzenia drobnych tętniczek w penisie. To zaś powoduje, że wewnętrzna błona tych tętniczek ulega przebudowaniu, by lepiej chronić się przed wysokim ciśnieniem. Jednocześnie dochodzi do słabszego rozszerzania się tętniczek w penisie, co powoduje osłabienie erekcji. W sytuacji, gdy zdrowe tętniczki rozszerzają się pod wpływem seksualnego pobudzenia, w efekcie czego dochodzi do zwiększenia się napływu krwi. To zaś wpływa na pojawienie się silnej erekcji.

Jak wspomóc sprawność seksualną?

Jeśli nie chcemy mieć kłopotów ze sprawnością seksualną, w pierwszej kolejności należy zmienić swoje podejście do odżywiania się. Trzeba uświadomić sobie, jakie są normy spożywania soli i wcielić je w życie. Okazuje się, że istnieje wiele prostych trików, pozwalających na znaczne ograniczenie spożycia soli. Przede wszystkim, podczas gotowania nie warto solić wody. Znacznie mniej soli zużyjemy, jeśli posolimy już danie po ugotowaniu. Sól można także zastąpić świeżymi ziołami, dzięki którym potrawy będą smaczne, a jednocześnie zdrowsze.

Chcąc wspomóc sprawność seksualną, warto również zacząć więcej się ruszać. Warto bowiem wiedzieć, że siedzący tryb życia może nasilać wpływ soli na potencję. Jeśli więc będziemy ćwiczyć, wówczas skutki działania soli będzie można nieco załagodzić.

Co zrobić, jeśli problemy z potencją już się pojawiły?

Jeśli zaburzenia erekcji pojawiają się znacznie częściej niż do tej pory, to znak że z męską potencją nie wszystko jest w porządku. W pierwszej kolejności należy zdiagnozować przyczynę, by móc ją jak najszybciej zwalczyć. Trzeba jednak mieć świadomość, że najczęściej nie jest to walka, która przynosi poprawę po kilku dniach. Niekiedy trwa to całymi miesiącami, aczkolwiek nie należy się zniechęcać.

Jeżeli mamy problemy z potencją, warto również wspomóc się dostępnymi na rynku suplementami diety służącymi poprawie sprawności seksualnej. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty są całkowicie bezpieczne. Dlatego też należy wystrzegać się specyfików, które zawierają albo niedozwolone substancje, albo pochodzą z niesprawdzonych i podejrzanych źródeł (np. kosztują niewiele w porównaniu z innymi specyfikami tego typu). Na rynku dostępne są zarówno takie preparaty, które trzeba łykać systematycznie, by zauważyć poprawę potencji, jak i takie, których zażywanie odbywa się w sposób doraźny – zwykle na pół godziny przed rozpoczęciem stosunku seksualnego. Tabletki na potencję, które dostępne są na rynku, a które mogą przynieść znaczną poprawę to między innymi: Vialafil, Deer Antler Plus, Venicon For Men.

Kiedy trzeba udać się do specjalisty?

Niekiedy okazuje się, że problemy z potencją, na skutek spożywania zbyt dużej ilości soli (choć brzmi to całkiem nieprawdopodobnie, jest jak najbardziej możliwe), pogłębiają się, wówczas należy udać się do specjalisty. Może bowiem okazać się, że koniecznością będzie podjęcie bardziej „radykalnych” kroków.

Bardzo często zdarza się tak, że leczenie potencji będzie wymagało podjęcia leczenia wspomnianego nadciśnienia tętniczego. Warto jednak wiedzieć, że – paradoksalnie – podawanie niektórych leków na nadciśnienie może wpływać na pogorszenie sprawności seksualnej poprzez osłabienie potencji. Do tego rodzaju leków zalicza się między innymi: spironolakton, moczopędne leki tiazydowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *