Spadek libido u kobiet

Ból głowy, zmęczenie – to najczęstsze wymówki kobiet, które próbują wymigać się od seksu, a z którymi spotykają się najczęściej panowie. Zwykle jest to bardzo wyraźny znak, że partnerkę przestało pociągać życie seksualne. Okazuje się, że takiego problemu nie należy bagatelizować. Spadek libido u kobiet nie tylko skutkuje zagrożeniami dla związku, ale również kłopotami zdrowotnymi.

Korzyści płynące z seksu

Jeżeli kobieta nie odczuwa potrzeby bliskości, powinna to zmienić. Warto, by poznała korzyści, które płyną z aktywności seksualnej. A lista jest pokaźna. Kobiety powinny wiedzieć, że seks nie tylko odpowiada za poprawę nastroju. Może uchronić również przed osteoporozą oraz opóźniać procesy starzenia. A to dlatego, że podczas miłosnych igraszek wydziela się spora ilość hormonów szczęścia, zwanych endorfinami.

Za dłuższą młodość odpowiada DHEA – hormon, którego produkcja wzrasta podczas seksu. Hormon ten przyczynia się nie tylko poprawy pamięci, ale również zwiększa apetyt… na miłosne igraszki. Okazuje się, że im częściej para współżyje, tym większą ma chęć na kolejne zbliżenia.

Warto wspomnieć o tym, że seks daje rozluźnienie – potrafi zrelaksować. Wymówka, że jest się zmęczonym, nie jest w tym przypadku najlepsza.

Przyczyny spadku libido

Spadek libido, jeżeli trwa długo, może okazać się sporym problemem. Dlatego też nie należy go bagatelizować. Im kobieta będzie częściej unikać seksu, tym trudniej będzie jej powrócić do aktywności seksualnej.

Jeżeli pojawią się niepokojące sygnały, mogące świadczyć o spadku libido, warto zastanowić się nad przyczynami takiego stanu.

Jedną z przyczyn związaną z obniżeniem kobiecej potencji jest rutyna. Gdy do sypialni zaczyna wkradać się znużenie, wówczas będzie to miało odbicie w seksie. W takich sytuacjach warto porozmawiać z partnerką, by dowiedzieć się, co jest przyczyną niechęci do współżycia. Bardzo możliwe, że oboje macie wspólne fantazje, które będziecie mogli zrealizować?

Warto wiedzieć, że spadek libido może wiązać się ze zmęczeniem. Bycie na nogach przez cały dzień powoduje, że kobieta, gdy tylko położy się do łóżka – zasypia. W takiej sytuacji warto pomyśleć o porannym seksie. Wówczas partnerka ma więcej siły i jest wypoczęta.

Bardzo możliwe, że spadek ochoty na seks związany jest z brakiem spełnienia. Warto zastanowić się czy ty, jako partner, dajesz swojej kobiecie to, czego oczekuje. I tutaj potrzebna będzie rozmowa na temat „czułych punktów”. Poproś partnerkę, by powiedziała o swoich potrzebach i o tym, co sprawia jej największą przyjemność.

Zmniejszone libido kobiet może wiązać się również z brakiem akceptacji dla swojego ciała. Kobiety mają wiele kompleksów, czy to z powodu wystającego brzucha, obfitych ud, cellulitu czy rozstępów. Są to bardzo silne czynniki, które przyczyniają się do „zabicia” pożądania. Jeżeli podejrzewasz, że właśnie to jest wpływa na niechęć do seksu, daj partnerce do zrozumienia (w sposób bardzo delikatny, a nie „dosadny”), że bardzo ci się podoba, że patrzysz na nią „całościowo”, że nie skupiasz się na ewentualnych niedoskonałościach.

3,1 k

2 comments on “Spadek libido u kobiet

  1. Niechęć do seksu może również wynikać z obawy przed opinią. Niestety, żyjemy w czasach, w których większość ludzi myśli stereotypowo- nastolatka, która nie jest dziewicą jest potępiana; nastolatek, który nie jest prawiczkiem jest chwalony i podziwiany. Ja, gdy rozpoczęłam życie seksualne też czułam dużą niechęć do tego- bałam się powiedzieć co mnie podnieca, a co drażni. Nawet, gdy próbowałam, mój partner to ignorował (szybko się rozstaliśmy). Ciekawskim kobietom polecam artykuł:
    http://lekinapotencje.edu.pl/2011/05/30/dziwna-historia-kobiecej-seksualnosci/

  2. no ja mam problem z libido. jeszcze dwa lata temu wszystko było ok, rok temu troche gorzej, a w tym roku mam ochotę na seks głównie tylko przed okresem i po. A kiedyś to mogłam 3-4 w tygodniu conajmniej , jak nie więcej. Nie wiem co się stało. Po prostu teraz bardziej mam ochotę się przytulić i zasnąć.
    moze tochę zwiekszył mi się stres, a moze rzeczywiście mam depresję jakas taką. bo cielesnie nic sie nie zmeniło , nie przytylam , mam bardzo dobra figurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *