Sposoby wspomagania potencji

Problemy z potencją zdarzają się już coraz to młodszym mężczyznom. Choć takie problemy mogą wynikać z rozwijających się schorzeń, to najczęściej jednak wiążą się z prowadzonym przez panów stylem życia. Niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, alkohol, wypalanie zbyt dużej ilości papierosów w ciągu dnia, siedzący tryb życia pozbawiony jakiejkolwiek aktywności fizycznej – to najczęstsze przyczyny zaburzeń potencji. A żaden z panów nie chciałby uskarżać się na powtarzającą się niemoc płciową, która – gdy pojawia się systematycznie – może doprowadzić do poważnych kompleksów.

Skąd się biorą problemy z potencją?

Jak już wyżej wspomniałam, zaburzenia potencji biorą się najczęściej z prowadzonego trybu życia, aczkolwiek istnieje kilka czynników, które niemoc płciową mogą potęgować.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o nieprawidłowym sposobie odżywiania się, w którym brakuje owoców, warzyw – cennych źródeł witamin i minerałów. Nie brakuje natomiast produktów – źródła tłuszczów zwierzęcych, które między innymi wpływają na podwyższenie poziomu cholesterolu i spowolnienie krążenia. Swoje robi również wypijanie zbyt dużej ilości alkoholu. O ile jedna lampka wina czy szampana może stanowić doskonały afrodyzjak, już cała butelka może dawać efekt odwrotny – osłabienie potencji i całkowitą niemoc płciową.

Warto pamiętać, że zaburzenia potencji mogą wynikać ze spadku poziomu testosteronu. To zaś związane może być z wkraczaniem w okres andropauzy (u mężczyzn dojrzałych), bądź długotrwałym zmęczeniem, stresem czy chorobami (zwykle u młodszych panów).

Na potencję mogą wpływać również problemy neurologiczne czy pojawianie się chorób związanych z zaburzeniami krążenia (nadciśnienie, miażdżyca).

Walka z niemocą płciową w domu

Jeśli zaburzenia potencji pojawiają się sporadycznie, wówczas można spróbować domowych sposobów. W pierwszej kolejności warto więc zatem zmienić swój dotychczasowy tryb życia, który bez wątpienia powoduje osłabienie potencji. Trzeba zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, pamiętając o tym, by wraz z pożywieniem dostarczać spore ilości białka, witamin z grupy B, witaminę E, cynk, cenne aminokwasy. Przede wszystkim należy ograniczyć ilość spożywanego cukru. Warto również zasmakować w dobroczynnych owocach morza, które są nie tylko zdrowe, ale stanowią także doskonałe afrodyzjaki. Czerwone mięso nie jest zabronione, aczkolwiek trzeba jadać je z umiarem. Zamiast tłuszczów zwierzęcych, warto wybierać tłuszcze pochodzenia roślinnego.

Koniecznością jest także ograniczenie spożywania alkoholu. Palenie papierosów najlepiej w ogóle wyeliminować. Nie tylko bowiem osłabiają potencję, ale przede wszystkim zwiększają zachorowalność na nowotwory.

Warto postawić na aktywność fizyczną. Ruch jest bowiem doskonały lekarstwem na to, by usprawnić krążenie (a jak wiadomo – lepsze krążenie to więcej krwi, która napływa do ciał jamistych prącia, a co za tym idzie – silniejsza erekcja). Pomaga również walczyć ze stresem, łagodząc jego skutki, które związane są z osłabieniem potencji.

Warto również wspomóc się bezpiecznymi i dostępnymi bez recepty środkami na potencję. Takich preparatów jest wiele, a ich regularne zażywanie może zaowocować zadowalającymi rezultatami. Szczególnie polecane są te, które zawierają spore ilości witamin z grupy B (np. Deer Antler Plus), korzeń żeń-szenia (np. Orgasm Extra, Vialafil), ekstrakt z Muira Puama – drzewa potencji (np. Vialafil).

Kiedy na domowe sposoby jest za późno

Niekiedy problemy z potencją są już tak zaawansowane, że domowe sposoby, choć są pomocne, nie będą w stanie zlikwidować zaburzeń. Wówczas koniecznością jest wizyta u seksuologa. Warto się do niej przekonać, ponieważ rozmowa ze specjalistą pozwoli na odnalezienie przyczyn problemu oraz znalezienia sposobów walki z impotencją. Zanim jednak seksuolog wybierze konkretną metodą walki z impotencją, przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski, badania poziomu cukru we krwi, badania poziomu testosteronu, badania fizykalne. Na ich podstawie ocenia przyczyny spadku potencji, a następnie wybiera adekwatną do przyczyn metodę leczenia.

Niekiedy zachodzi konieczność rozpoczęcia terapii hormonalnej, polegającej na zwiększeniu poziomu testosteronu. W wielu przypadkach pomocne mogą okazać się zastrzyki przyczyniające się do obniżenia poziomu prolaktyny, bądź leki które przyczyniają się do pobudzenia układu nerwowego (w ten sposób możliwe jest osiągnięcie poprawy przekazywania i odbierania impulsów nerwowych, które mają wpływ na odczuwanie doznań erotycznych).

Jeśli impotencja jest już bardzo zaawansowana, koniecznością mogą okazać się specjalne protezy, które wszczepiane są w prącie. Najczęściej jest to potrzebne, gdy doszło już do poważnego zwapnienia naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *