Tabletki na potencję a inne metody walki z zaburzeniami seksualnymi

Już nie tylko dojrzałym panom, ale również coraz młodszym mężczyznom zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do niemocy płciowej. Jeżeli takie sytuacje zdarzają się sporadycznie – od czasu do czasu, wówczas można przejść obok nich obojętnie. Jeśli natomiast zaburzenia potencji i brak erekcji pojawiają się dużo częściej, wówczas warto zastanowić się, co jest tego przyczyną. Mogą to być bowiem początki impotencji. Na szczęście, zawczasu przeprowadzona kuracja może poskutkować redukcją wszystkich seksualnych kłopotów. A możliwości jest wiele, zaczynając na tabletkach przeciwdziałających impotencji i wzmacniających erekcję, a na chirurgicznym wszczepieniu implantów skończywszy.

Tabletki na potencję i ich skuteczność

Gdy 13 lat temu (w 1998 roku) na rynku pojawiła się „niebieska tabletka” – Viagra, seksualność mężczyzn przeżyła niemalże rewolucję. Wszyscy panowie, którzy do tej pory mieli problemy z jakimikolwiek zaburzeniami potencji, od razu sięgali po tego rodzaju specyfik. Zainteresowanych byłoby znacznie więcej gdyby nie to, że tego rodzaju „pigułki miłości” dostępne były wyłącznie na receptę. Dziś rynek farmaceutyczny obfituje w wiele specyfików o podobnym działaniu,  które dostępne są jako suplementy diety, jednak skuteczności Viagrze nie ustępują. Zaletą tego rodzaju preparatów jest całkowicie naturalny skład, dzięki czemu ich poprawne zażywanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.

Działanie takich specyfików przyczynia się do poprawy sprawności seksualnej, poprzez wzmacnianie potencji i poprawy erekcji. Takie działanie jest możliwe, ponieważ naturalne składniki znajdujące się w tego rodzaju preparatach odpowiadają za zwiększenie przepływu krwi do ciał jamistych. Dzięki temu możliwe jest także wydłużenie oraz pogrubienie członka. Jest to szczególnie istotna wiadomość dla tych panów, dla których rozmiar penisa ma ogromne znaczenie.

Niektóre tabletki na potencję przyczyniają się również do zwiększenia wrażliwości na bodźce seksualne oraz do wydłużenia czasu stosunku. Jest to ważna informacja przede wszystkim dla tych mężczyzn, których problemem jest przedwczesny wytrysk. Dzięki takim specyfikom można również pogłębić erotyczne doznania, co spowoduje że z seksu będzie można czerpać jeszcze większą przyjemność, bowiem orgazmu będą jeszcze bardziej intensywne, a wytrysk bardziej obfity.

Spośród specyfików, które cieszą się największym zainteresowaniem wyróżnić można między innymi: Venicon for men, Vialafil czy CORrige A.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie specyfiki są dostatecznie skuteczne u wszystkich panów. Wpływ mają na to przede wszystkim indywidualne predyspozycje konkretnego mężczyzny. Działanie takich specyfików można porównać do leków homeopatycznych, których skuteczność uzależniona jest od danej jednostki.

Inne sposoby zwalczania problemów z potencją

Poza tabletkami na potencję, istnieje jeszcze kilka innych sposobów przeciwdziałania temu problemowi. Wybór odpowiednich metod uzależniony jest jednak w dużej mierze od przyczyn kłopotów.

Okazuje się, że bardzo łatwo można pozbyć się zaburzeń potencji spowodowanych zbyt niskim poziomem testosteronu. By wyeliminować problem, wystarczą bowiem odpowiednie tabletki zawierające wystarczającą ilość brakującego hormonu.

W związku z tym, że problemy z potencją mogą pojawiać się na skutek cukrzycy, nadciśnienia czy chorób układu krążenia, zwalczanie kłopotów seksualnych może być związane z leczeniem choroby podstawowej. Warto jednak wspomnieć o tym, że i w tym wypadku nie zawsze objedzie się bez stosowania tabletek na potencję.

Bardziej radykalnymi sposobami leczenia zaburzeń potencji jest wykonywanie zastrzyków. Niektóre substancje przyczyniają się do rozkurczenia naczyń krwionośnych, co znacznie ułatwia przepływ krwi do ciał jamistych.

W przypadku poważnych zaburzeń potencji, gdy doszło do zwapnienia naczyń krwionośnych koniecznością może okazać się wszczepienie protez – żyły pobranej z uda bądź wykonanej z plastikowej rurki.

Podsumowanie

Wiele osób zastanawia się, które z wyżej wymienionych metod warto zastosować. Tymczasem okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystkie są skuteczne, ale efektywność kuracji zależy od rangi problemu. Tabletki na potencję z reguły pomocne są w sytuacjach, gdy zaburzenia nie są dość poważne – np. spowodowane niewłaściwą dietą, paleniem papierosów czy brakiem aktywności fizycznej i długotrwałym stresem. Mogą także stanowić kurację wspomagającą w przypadku zaburzeń potencji spowodowanych chorobami układu krążenia oraz innymi.

Natomiast wstrzykiwanie prostaglandyny oraz umieszczanie protez – metody te sprawdzą się w sytuacjach, kiedy to zaburzenia potencji są na tyle silne i poważne, że żadne inne sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

0 comments on “Tabletki na potencję a inne metody walki z zaburzeniami seksualnymi

1 Pingi/Trackbacks dla "Tabletki na potencję a inne metody walki z zaburzeniami seksualnymi"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *