Witaminy wspomagające potencję


Męska niemoc płciowa
, jeśli pojawia się raz na jakiś czas, co  może być spowodowane zmęczeniem bądź stresem, nie powinna budzić niepokoju. Takie sytuacje zdarzają się wielu mężczyznom. Niemniej jednak, by zapobiec problemom natury seksualnej, warto wspomóc się odpowiednimi witaminami, które wpływają korzystnie na kondycję całego organizmu. Niektóre zaś przyczyniają się do poprawy sprawności seksualnej oraz do wzmocnienia potencji.

Czynniki wpływające na potencję

Przyczyn impotencji jest kilka. Warto wiedzieć, że jest ona związana przede wszystkim ze sposobem życia, jaki prowadzi wielu mężczyzn. Okazuje się, że na powstawanie problemów z potencją ma wpływ niewłaściwy sposób odżywiania się, siedzący tryb życia, długotrwałe stresy, zmęczenie.

Na potencję mogą wpływać również czynniki hormonalne związane z obniżeniem poziomu testosteronu, także dotyczące okresu wchodzenia w andropauzę (męską odmianę menopauzy). Pojawienie się impotencji może mieć związek z zaburzeniami psychicznymi (depresja, stres, nerwice). Zaburzenia potencji wpływające na obniżenie sprawności seksualnej to także schorzenia neurologiczne oraz schorzenia związane z krążeniem (nadciśnienie, miażdżyca).

Witaminy z grupy B wspomogą potencję

Najważniejsze spośród witamin wpływających na potencję są witaminy z grupy B. Ważna jest zarówno witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina) oraz witamina B3 (niacyna). Do najważniejszych zadań tych witamin należy rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu dochodzi do znacznej poprawy ukrwienia narządów płciowych. Witaminy z grupy B zwiększają zatem napływ krwi do ciał jamistych prącia, dzięki czemu problemy z uzyskaniem wzwodu szybko znikają.

Tiamina przyczynia się do pobudzenia hormonów płciowych. Jej niedobry, które zanotuje organizm mogą spowodować bezpłodność oraz hipogonadyzm. Witaminę B1 znajdziemy przede wszystkim w produktach pełnoziarnistych, wieprzowinie, wątróbce, roślinach strączkowych, rybach, orzechach.

Ryboflawina korzystnie oddziałuje na układ nerwowy. Choć wydawać by się mogło, że nie ma to żadnego związku z potencją, warto pamiętać, że prawidłowe przekazywanie i odbieranie bodźców nerwowych spełnia w życiu seksualnym ogromną rolę. Pozwala chociażby na doświadczanie przyjemnych doznań seksualnych. Cennym źródłem witaminy B2 jest chudy nabiał, banany, brokuły, wątróbka, produkty pełnoziarniste, migdały.

Niacyna wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego oraz wpływa pozytywnie na kondycję naczyń krwionośnych. Znajdziemy ją między innymi produktach pełnoziarnistych, mięsie oraz orzechach.

Witamina E na lepszą sprawność seksualną

Także witamina E przyczynia się do wspomagania potencji. Jest jednak jeden warunek, nie może znaleźć się w diecie w sporej ilości. Działanie tej witaminy to przede wszystkim usprawnianie krążenia, co przyczynia się do zwiększenia ilości krwi napływającej do ciał jamistych penisa, wzmacniając w ten sposób erekcję oraz twardość członka. Działa również korzystnie na produkcję hormonów, w tym męskich hormonów płciowych. Jej właściwości obejmują również wzmacnianie naczyń krwionośnych i pozostawianie ich w dobrej kondycji.

Witaminę E znajdziemy przede wszystkim w tłuszczach – olejach roślinnych, margarynach. Jej źródłem są także jajka. Ponieważ ich nadmiar może spowodować skutek odwrotny do zamierzonego, witaminę E najlepiej uzupełniać, zjadając marchew, warzywa zielonolistne, orzechy i migdały, kiełki.

Deer Antler Plus zamiast diety

Niestety nie wszyscy panowie pamiętają o tym, by wraz z pożywieniem dostarczać odpowiednie ilości witamin z grupy B. A ponieważ ich obecność w diecie jest niezwykle ważna, warto wspomóc się odpowiednimi suplementami. Typowym preparatem na potencję, który dodatkowo wykazuje działanie zdrowotne jest Deer Antler Plus. W swoim składzie zawiera i ryboflawinę, i niacynę, tiaminę i nawet witaminę B6. Jest także źródłem kwasu foliowego.

Warto wiedzieć, że Deer Antler Plus skutecznie podnosi sprawność seksualną każdego mężczyzny, potęgując miłosne doznania oraz wzmacniając erekcję. Dodatkowo poprawia ogólny stan zdrowia, wpływa pozytywnie na pracę stawów oraz dba o siłę i wytrzymałość mięśni.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że odpowiednia dieta, która bogata jest w witaminy bądź przyjmowanie sprawdzonych i skutecznych suplementów, przyczyniają się do wzmocnienia potencji. Trzeba jednak pamiętać, żebędą się powtarzać coraz częściej, gdy panowie nie zmienią prowadzonego przez siebie dotychczas trybu życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w leczeniu potencji istotą jest likwidowanie przyczyn, a nie tylko objawów. A jak najszybciej można wyeliminować przyczyny, jeśli nie przez zmianę dotychczasowych nawyków?

One comment on “Witaminy wspomagające potencję

  1. Mój facet też miał problem z potencją, było już tak, że penis nie stawał mu niemal zupełnie. Brał chyba wszystko oprócz viagry bo tej akurat się bał. Ja też miałam różne problemy, napięcia przedmiesiączkowe, zaburzenia hormonalne. Też robiłam różne rzeczy aby z tego wyjść. No i wreszcie polecono mi koszulkę biomagnetyczną, nazywa się ona bioExpand czy jakoś tak. I to był strzał w dziesiątkę bo nie tylko mi pomogła ale mojemu partnerowi też, chociaż nie od razu. Jednak od samego początku stosowania koszulki biomagnetycznej widać było pozytywne efekty a po około 1,5 tygodniu mogliśmy wreszcie normalnie się kochać, dla nas to było jak pierwszy raz. Ta koszulka nas oboje postawiła na nogi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *