Zioła na potencję

Impotencja to obecnie duży problem wielu mężczyzn w różnym wieku. Tym pojęciem określa się niemożność odbywania  stosunków płciowych. Takie problemy niejednokrotnie mają podłoże związane z pewnych schorzeniami.  Ale nie tylko. U młodych mężczyzn impotencja ma zazwyczaj podłoże psychologiczne. Ale to schorzenie powodowane jest także  nieustającymi stresami , nieodpowiednim żywieniem, a także zbyt  dużymi porcjami alkoholu i tytoniu.  Dla licznych panów uzyskanie wzwodu ma duże znacznie. Dla niektórych jest ono miernikiem  doskonałego seksualnego pożycia. W związku z czym tak naprawdę liczni mężczyźni chcą szybko znaleźć odpowiednie sposoby na potencję. Jednym z nich jest zastosowanie określonych ziół. Zioła to naturalna i bezpieczna metoda na przezwyciężenie „łóżkowych” problemów licznych mężczyzn.

Wykrytą impotencję trzeba leczyć!

Tak, i to koniecznie, bowiem zaniedbania mogą przyczynić  się do licznych powikłań. W leczeniu tego typu „męskiego” problemu zwykle stosuje się odpowiednie dawki leków farmakologicznych. Są to w zasadzie doustne specyfiki; jednym z takich środków są inhibitory fosfodiesterazy ( typu 5), leki hormonalne, jak te środki naczyniowo czynne.

Ponadto na potencję  stosuje się psychoterapię. Bardzo popularne są treningowe metody przy współpracy z partnerką chorego, z udziałem partnerki, psychoterapia indywidualna, albo  partnerska, jak też hipnoza. Leczenie psychoterapeutyczne zalecane jest przede wszystkim w sytuacji stwierdzenia zahamowań, bądź też urazów seksualnych. Z  kolei treningowe metody ( chętnie wykorzystywane) odbywają się w czasie ponad pięciu tygodni.

Zioła też działają na potencję!

Poniższe zioła okazują się być pomocne na problemy z potencją. Wśród nich znajduje się między innymi: liść Damiana -Turnera diffusa. Jest to doskonały środek, który wpływa na wzmocnienie układu nerwowego, a także na regulację produkcji hormonów.   On to jest pomocny w likwidowaniu niegroźnych lękowych i depresyjnych stanów; poleca się go mężczyznom i kobietom w celu poprawy sprawności seksualnej.

Kolejnym ziołem na potencję jest korzeń suma – Pfaffia paniculata. Jest to specyfik bogaty w witaminy, aminokwasy oraz sole mineralne. Odznacza się dosyć mocnymi właściwościami  adaptogennymi. Zatem przedstawia działanie normujące pewne  funkcje organizmu, a ponadto pomaga właściwe reagować na sytuacje stresowe. Ogólnie wzmacnia, likwiduje zmęczenie, a ponadto potęguje moc  energetyczną całego organizmu.  Oprócz tego może mieć zastosowanie jako specyfik działający na  wzmocnienie aktywności seksualnej.

Innym znanym ziołem na potencję jest korzeń Maca – epidium Mesenii. Ten korzeń ma dobroczynne działanie, zawiera liczne witaminy (B12, B 2, B 1,  E i C), jak również dużo aminokwasów, soli mineralnych wśród nich są wapń, fosfor, cynk, magnez i żelazo i złożonych węglowodanów. Jest nazywany żeń – szeniem  Amazonii. Wpływa na poprawę zapasów energii całego organizmu, działa na  wytrzymałość oraz witalność. Zastosowany u kobiety wywiera wpływ na powiększenie libido; ponadto reguluje miesiączkowanie i pomaga trzymać równowagę pomiędzy hormonami.  Zaleca się go w czasie menopauzalnym.

Korzeń kolcorośla –  Smilax officinalis to również zioło na potencję. Ogólnie wykazuje on wzmacniające i oczyszczające działanie.  A  ponadto wzmaga działalność testosteronu.

Innym korzeniem na potencję jest korzeń Muira Puama. Oprócz dobroczynnego wpływu na aktywność seksualną, wzmacnia układ nerwowy, a także przyspiesza przemianę materii.  Może w wielu przypadkach likwidować zmęczenie. Ale warto zaznaczyć, że podawanie go razem z jałowcem brazylijskim potęguje dobroczynne działanie.

Owoc jałowca brazylijskiego – Juniperus brasiliensis jest następnym zielem, które jest pomocne w polepszaniu potencji. Przedstawia ono mocne działanie wzmacniające organizm bardzo dobrze radzi sobie z niwelowaniem  zmęczenia. Jego dobroczynne działanie zwiększa libido – zwłaszcza wśród mężczyzn. Doskonale zwalcza problem, jakim jest impotencja. .

Owoc palmy sabałowej – Sevenoa repens jest w szczególności zalecany wszystkim kobietom, mającym kłopoty z narządami rozrodczymi. Wykazuje on działanie regulujące wytwarzanie hormonów. Bardzo często ta roślina wykorzystywana jest przy braku aktywności seksualnej.

Żeń-szeń syberyjski to roślina, która doskonale wzmacnia odporność organizmu na stres, a ponadto wzmacnia jego ogólną wytrzymałość. Przedstawia działanie regulujące i śmiało można nazwać tę roślinę panaceum z ziołowej apteczki.

Guarana  – Paulinia cupane to roślina działająca na zwiększenie koncentracji, a ponadto  zmniejsza odczuwanie zmęczenia i  pomaga zachować równowagę układu nerwowego.

Pokrzywa – Urtica dioica. Ta zanan wszystkim roślina – niejednokrotnie niedoceniana ma działanie oczyszczające i wzmacniające nasz organizm.  Znajduje ona zastosowanie przy łagodniejszym przeroście krokowego gruczołu.

4,8 k

0 comments on “Zioła na potencję

1 Pingi/Trackbacks dla "Zioła na potencję"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *