Zioła przyjazne mężczyznom

Każdy pewnie nie raz przekonał się o tym, że zioła mają lecznicze właściwości. Po rozpoznaniu najczęstszych problemów, z którymi borykają się mężczyźni, postanowiłam zebrać cenne informacje dotyczące kuracji ziołowych, które mogą wspomóc leczenie.

Przerost gruczołu krokowego

Przyczyną przerostu gruczołu krokowego jest prawdopodobnie zmniejszenie przez organizm produkcji hormonów męskich – androgenów. Pierwsze objawy przerostu prostaty mogą pojawić się około czterdziestego roku życia. Wśród mężczyzn sześćdziesięcioletnich już osiemdziesiąt procent ma powiększony gruczoł krokowy. Jaka jest na to ziołowa recepta?

Po pierwsze – napar z wierzbówki, który przyczynia się do zahamowania rozrostu prostaty. By go przygotować będziemy potrzebować dwóch czubatych łyżek pociętego ziela wierzbówki. Zalewamy je jedną czwartą litra (250 mililitrów) wrzącej wody. Odstawiamy pod przykryciem na piętnaście minut. Po upływie tego czasu napar odcedzamy i pijemy dwa bądź trzy razy dziennie po pół szklanki.

Po drugie można zastosować mieszankę ziołową, która przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego gruczołu krokowego. Należy przygotować po dwadzieścia gramów liści pokrzywy, pączków topoli oraz ziela wierzbówki. Zioła należy dobrze wymieszać. Dwie czubate łyżki mieszanki zalewamy 250 ml wrzącej wody. Pod przykryciem pozostawiamy na około dziesięć minut. Następnie napar należy odcedzić i wypijać po pół szklanki dzienne – trzy lub cztery razy.

Okazuje się również, że w profilaktyce przerostu gruczołu krokowego jest olej z pestek dyni, który zapobiega odkładaniu się złogów cholesterolowych, a ponadto zawiera cynk, witaminę E – czyli naturalne przeciwutleniacze.

Zapalenie jąder i najądrza

Zapalenie jąder i najądrza to stan, który wywołany jest najczęściej bakteriami. To wynik nie wyleczonego do końca zapalenia cewki moczowej. Jądra i najądrza są silnie obrzmiałe, a skóra moszny – bardzo zaczerwieniona. Przy ostrym przebiegu choroby występuje gorączka. Jednak jest na taki stan ziołowa recepta.

Warto wypijać herbatkę z mącznicy lekarskiej, której celem jest łagodzenie stanów zapalnych. Dwie łyżeczki liści mącznicy lekarskiej należy zalać jedną czwartą litra wody o temperaturze pokojowej i odstawić do naciągnięcia na pięć bądź sześć godzin, pamiętając o tym, by często mieszać. Następnie należy odcedzić wyciąg i podgrzać go. Należy wypijać od 1 i ½ do 2 i ½ szklanki dziennie.

Można również przygotować mieszankę, która ułatwia opróżnianie pęcherza. Należy przygotować po 25 gramów liści i korzenia pokrzywy zwyczajnej, 25 gramów korzenia i ziela mniszka pospolitego. Dwie czubate łyżeczki mieszanki należy zalać ćwiercią litra zimnej wody, a następnie powoli podgrzewać aż do wrzenia. Następnie należy zdjąć wywar z palnika, odstawić na maksymalnie pięć minut do naciągnięcia, a na koniec odcedzić. Tak przygotowaną miksturę należy pić od 1 i ½ do 2 i ½ szklanki wywaru dziennie.

Osłabienie potencji

Problemy z potencją bardzo pogarszają samopoczucie mężczyzny, a jednocześnie może negatywnie wpływać na jego związek z partnerką. Erekcja uzależniona jest bowiem od prawidłowego wypełnienia się ciał jamistych krwią. Ten mechanizm może zostać zaburzony, kiedy mężczyzna choruje między innymi na miażdżycę lub cukrzycę. W powstawaniu zaburzeń wzwodu niemałą rolę odgrywają również czynniki hormonalne oraz przebyte operacje urologiczne. Ziołowa recepta na wzmocnienie potencji? Odwar z lubczyku!

Łyżkę rozdrobnionego korzenia lubczyku należy zalać szklanką letniej wody i dobrze wymieszać. Całość należy podgrzewać na małym ogniu przez trzydzieści minut, pamiętając by nie dopuścić do wrzenia. Tak przygotowany odwar należy przecedzić i wypijać trzy razie dziennie po łyżce stołowej.

Nadmierne pocenie się i przykry zapach potu

Wydzielany pod pachami i na podeszwach stóp pot może mieć nieprzyjemny zapach na skutek działania bakterii lub grzybów znajdujących się na powierzchni skóry. Natomiast nadmierne wydzielanie potu, czyli tak zwana hiperhydroza występuje zazwyczaj pod pachami, na wewnętrznej stronie dłoni oraz podeszwach stóp.

Ziołowa recepta na problem to napar z szałwii. Łyżkę liści szałwii należy zalać szklanką wrzątku, a następnie pozostawić pod przykryciem do naciągnięcia. Po dziesięciu minutach należy napar odcedzić. Pić należy od dwóch do czterech razy dziennie po pół szklanki naparu.

Pomocna będzie również ziołowa herbatka. Należy przygotować: 35 gramów podróżnika, po 15 gramów kwiatu bzu, pierwiosnka białego oraz kopru i 20 gramów korzenia dębu. Zioła należy dobrze wymieszać. Jedną łyżkę mieszanki musimy zalać jedną szklanką wrzątku i odstawić na 10-15 minut. Następnie należy napar przecedzić i wypijać jedną szklankę ciepłej herbatki dwa razy dziennie.

Te kuracje ziołowe mogą skutecznie wspomóc leczenie męskich dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu przypadkach konieczne jest leczenie „zasadnicze” po konsultacji lekarskiej. A czy Wy znajcie jakieś ziołowe kuracje, które wspomagają proces leczenia męskich schorzeń?

5,0k

2 comments on “Zioła przyjazne mężczyznom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *